Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet belőle probléma, ha...

Lehet belőle probléma, ha menstruáció közben helyezek fel gombaellenes hüvelykúpot?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy menstruacio kozben nem szabad ilyet hasznalni, viszont a 3 napos kúrámnak ma van az utolsó alkalma, mindenképp felhelyezem a kúpot, de megeshet, hogy már holnap megjön a menzeszem.


Ilyen esetben lehet valami gond, ha mondjuk már éjszaka vagy kora reggel megjön? Vagy szimplán csak azért nem tanácsos használni vérzés közben kúpot, mert kimosódik és szimplan felesleges?!



2020. dec. 28. 22:20
 1/7 A kérdező kommentje:
Egyébként Gynoxin-t használok.
2020. dec. 28. 22:20
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az utóbbi. Bajod nem lesz tőle, csak kevésbé hatékony, mert kimosódik.
2020. dec. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Csak olvastam, hogy nagyon nem ajánlott mert nyitottabb a méhszáj stb... Bár nem túl biztos forrás, hisz gyk-n olvastam. Meg az se bizti hogy már ma éjszaka megjön, emiatt nem akarom elszalasztani, de még várom a tanácsokat.
2020. dec. 28. 22:26
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

És ha nyitottabb a méhszáj, akkor mi van? Az pár mm-t jelent, nem azt, hogy fel tudod dugni a méhedbe a kúpot. Hidd el, nem árt a kúp.

Ha ártana, akkor beleírnák a tájékoztatóba is, hogy ne használja a menstruáció ideje alatt...

2020. dec. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igaz, a Gynoxin tájékoztatójában nem írnam erről, de egy másik gombaellenesnél is csak annyit, hogy vérzés alatt nem célszerű elkezdeni a kúrát, nem pedig tilos. Egyébként nem is arra gondoltam, hogy fel tudom dugni a méhszájamon😅, hanem szimplán esetleg feljut oda is egy kis hatóanyag... Bár eddig én se gondoltam ilyenre,de a terheseknek sem ajánlják valamiért. Köszönöm a válaszod.
2020. dec. 28. 22:33
 6/7 anonim ***** válasza:

Semmilyen gyógyszert nem ajánlanak terhesnek, mert etikai okok miatt rajtuk nem lehet gyógyszereket tesztelni. Csak olyan esetekből derül ki, hogy okoz-e problémát, amikor valaki úgy szedte a gyógyszert, hogy nem tudott a terhességről. Néhány gyógyszer kapcsán úgy elég adat gyűlt össze, és biztonsággal alkalmazhatók (pl. Penicillinek, paracetamol stb), valamiről meg nincs elég adat, ezért nem javasolják, csak előny-kockázat mérlegelésével.

A legtöbb hüvelyi készítmény amúgy simán adható terhesség alatt, mert alig szívódik fel belőle valami, hisz pont az a lényeg, hogy helyileg hát.

Én simán Gynoxint írok fel (pontosabban javaslok, mert nem vényköteles) terheseknek is.


Üdv: egy nőgyógyász (persze úgy se hiszi el itt senki, de valóban az vagyok)

2020. dec. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) , már amúgy is mindegy mert felhelyeztem az utolsó kapszulát is😅
2020. dec. 28. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!