Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szeretnék átállni mosható...

Szeretnék átállni mosható betétre! milyen márkára érdemes "befektetnem"? hány darabra lenne szükségem?

Figyelt kérdés

Elég erős vérzésem van, 4-5 napig tart a menzeszem. Úgy hallottam/olvastam, hogy egészségesebb és nem utolsó sorban környezettudatosabb is a mosható/többször használatos menstruációs eszközök használata.


Világ életemben betét párti voltam, nem használtam soha tampont (csak egyszer próbáltam). Mivel elég sok, nagy mennyiségű nyák ürül ki egy-egy menzesz alatt, nem szeretnék kelyhet használni (a tampont is ezért nem használom).


Próbaként érdemes először AliExpress-ről rendelni pár darabot? Ahogy láttam, nagyjából egy -itthon beszerezhető, hazai márkától illetve "kézműves betét"- árából legalább 4 db-ot lehet a fenti oldalról rendelni.


Melyikkel érdemes kezdenem? Melyikre esküsztök? Van különbség a kínai és az itthoni között (tényleg annyival jobb az itthoni, drágább)?



2020. dec. 29. 18:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
21%

"Úgy hallottam/olvastam, hogy egészségesebb és nem utolsó sorban környezettudatosabb is a mosható/többször használatos menstruációs eszközök használata."


honnan hallottad / olvastad?

2020. dec. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%
A tebeshop oldalán van kezdő női higénia csomag, szerintem kezdésnek tökéletes.
2020. dec. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
12%
Nem egészségesebb, de tényleg környezettudatosabb.
2020. dec. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
22%
Nem tartom én se egészségesebbnek de sokkal környezettudatosabb. Intim dolgokat nem rendelnek Kínából, a fent említett kezdő csomag 10ezer forint, ez abszolút megéri, csak egyszer kell megvenni.
2020. dec. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
48%
tudom hogy nem ezt akarod hallani de nekem nem jött be se a mosibetét sem a kehely. Pedig rengeteg műanyag betétet elhasználok és biztos sokan savaznának érte (kb napi 10). De szerintem egy nőnek az életébe ennyi belefér és igazán kiérdemlünk ennyit hogy ne kelljen ezzel is szenvedni 🤷‍♀️
2020. dec. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
38%

Nem tudom mennyire lehet környezettudatosabb, mert a betétet az ember nem dobja a szennyesbe, hanem egyből kimossa. Mivel a véres betétet nem lehet a mosógépbe bedobni a többi szennyessel együtt, és 2-3 db betét miatt nem indítja el a mosógépet az ember, így marad a csapban kimosás. Ami nem kevés vízfogyasztással jár.

Bevallom én lány koromban használtam ilyen kimosható betétet azért mert csak a mosható betét, vagy a vatta volt. A legnagyobb találmánynak tartom az egyszer használatos betéteket. Mondom ezt úgy, hogy elmúltam 50 éves, és 6 napig van meg a menstruációm amiből az első 4 nap nagyon erős vérzéssel jár.

2020. dec. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
91%
Nemrégiben álltam át a mosható betétre és nekem nagyon bevált! Rossmannban vettem, ott egy dobozban 5 darab van (biointimo). Én csak ajánlani tudom.
2020. dec. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
94%

Amúgy miért nem lehet a véres betétet a többi ruhával együtt kimosni? Mármint én is gondolkozom a moshatón, elsősorban kényelem miatt, mert az összes eldobható nekem nagyon kényelmetlen.

De amúgy van valami konkrét oka, hogy miért nem lehet a mosógépben mosni, pl. többi fehérneműben? Vagy kicsit hidegvízbe beáztatni és utána bedobni a mosógépbe?

2020. dec. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
91%
Lehet együtt mosni. Használat után, ahogy írtad, hideg szappanos vízzel kiöblíted, aztán lehet ruhákkal mosni.
2020. dec. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ahogy a 9. írja. Én most álltam át a moshatóra, mert az eldobhatótól az utóbbi időben viszkettem, abszolút nem volt komfortos, elvégre mindenféle kémiai anyaggal kezelik. Egyszerűen nem bírta a bőröm és kipróbáltam a moshatót, nagyon kényelmes pamut anyagból készült, én az Anyabioboltja nevű webshopból rendeltem, ajánlom. :) Érdemes használat után kiöblíteni, de nyugodtan mosható mosógépben 40 fokon, öblítőt nem ajánlanak hozzá, de egy kis ecet mehet hozzá nyugodtan. :)
2020. dec. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!