Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tegyek? Állandóan hüvelygo...

Mit tegyek? Állandóan hüvelygombám van a fogamzásgátlótól.

Figyelt kérdés
1,5 éve szedem, azóta folyamatosan hüvelygombám van. Nagyon odafigyelek mindenre, mégis állandóan kialakul. Korábban nem volt ilyen gondom. Azonban volt, hogy abbahagytam a szedését 2 hónapra és akkor is ugyanúgy jelentkezett. Mit tehetnék? Nem hagyhatom abba a szedést.
2010. aug. 13. 14:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy a fgamzásgátlótól lenne hüvelygombád, főleg, hogy abban az időszakban is kiújult, amikor nem szedted.

Orvosnál voltál már?

2010. aug. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
nekem csak az esegített, mikor a doki felírt valami tablettát, amit szedni kellett nekem és a páromnak is. Mióta azt végig szedtem, azóta egyszer sem kaptam el, pedig addig évekig nem tudtak soha rendesen kikezelni. Segíthet még, ha irrigálót is használsz, az növeli kicsit az immunitást
2010. aug. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
65%
Fogamzásgátlótól nem lehet hüvelygombát kapni. Én még nem láttam olyan pirulát amit orvos ír fel azért, hogy legyen gombája. A hüvelygomba kialakulása lehet az, hogy az immunrendszered legyengült, vagy bizonyos gyógyszerek miatt hajlamossá válsz, vagy lehet a szénhidrátban gazdag étrend is, vagy a túlzott nemi higiénia, de nem a gyógyszertől kapod el.
2010. aug. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
60%

Utolsó: Olvasd már el egy gyógyszernek a betegtájékoztatóját. Abba is beleírják, hogy mellékhatás lehet gombás fertőzés. Nyilván a tabi olyna változást okoz, ami kedvez a gombák szaporodásának, nem konkrétan attól van, hogy beveszi a tablettát. De teljesen mindegy, az eredmény ugyanaz: amíg szedi a tablettát, visszatér a probléma.


Kérdező: Miért nem hagyhatod abba? Próbáltál már másik fajta gyógyszert esetleg?

2010. aug. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
17%
15:04 értelmezz, kérlek! Hajlamossá tesz, de már írtam. Magyarázni nem karok.
2010. aug. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Jó, de ennek mi köze a kérdéshez? Most azzal ő nem lesz boldogabb, hogy a tabi csak közvetetten okoz gondot,hisz ugyanúgy nem tud vele mit csinálni. Nem gondolod?
2010. aug. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Hüvelygomba megelőzésére tökéletes a Colpo Cleaner tejsavas irrigátor.
2010. aug. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
3 fajtát próbáltam már: Lindynette, Sensonette és Cypromix. De mindegyiknél ugyanez volt. Talán a legelején, mikor elkezdtem, pár hónapig még nem jelentkezett. Párom pedig jelenleg nincs, vagyis nem élek nemi életet, szóval azáltal nem kaphatom el. Dokinál voltam vele nagyon sokszor, de semmi nem használ. Nem viszket most sem, csak be van gyulladva az egész hüvelybejárat és fáj. Na meg elég kellemetlen, diszkomfortos érzést okoz.
2010. aug. 13. 19:18
 9/26 anonim ***** válasza:

2 hó alatt ne is várd hogy elmúlik. nekem is a tabi miatt volt, Elsőnek kezdtem a Lindynette 20al, az teljesen kikészített, majd 2 hó Samba és nem javult semmi sem. MÁrciusban abbahagytam, mert már nem bírtam idegileg, emg anyagilag és megjavultam, a sok mellékhatás is eltűnt (gomba, hüvelyszárazzság, libidocsökkenés)



Hagyd abba, min. 6hóra és akkor meglátod!

2010. aug. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: még nekem anno ajánlod a doki egy vény nélküli krémet, amit fel kell juttatni a hüvelybe. GYNOXIN hüvelykrém a neve, nah ez sokkal jobb mint a Canesten!
2010. aug. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!