Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek komolyan aggodjak...

Szerintetek komolyan aggodjak emiatt?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy 2 éve el kellett távolítani az egyik petefeszkemet ciszta miatt. A másikkal semmi gond nem volt. Akkor megnéztek endometriozisra és pcos-re is. Azt mondták egyik sem. Rendes vagassal műtöttek nem lyukakkal. 1 éve nem voltam dokinál és tudom hogy ez szánalmas de félek elmenni mióta csak 1 petefészkem van. Mert ha azt mondják ezzel is baj van azt nem bírnám ki. Nagyon stresszes az életem mostanában. Sokszor "érzem". Nem tudom máshogy elmagyarazni, volt már aki azt mondta hogy olyasmi lehet mint a fantomfajdalom, mivel ettől félek hogy baj lesz vele, bekepzelem vagy ilyesmi. Nem is mondanám konkrétan fájdalomnak mert nem fáj. Olyan van hogy néha úgy érzem mintha huzodna. Ez lehet a heg meg az osszenovesek miatt? A menstruációm viszonylag rendben van azóta, nyáron volt hogy 35 napra jött meg de akkor szinte alig ettem. Most pedig a legutóbb nagyon gorcsoltem mikor megjott. Illetve észrevettem hogy egyik hónapban nagyon feszülnek a melleim a másikban alig, szóval 2 ciklusom között is vannak különbségek, ez nálatok is elofordul? Fogamzásgátlót nem szedek jelenleg. Szóval szerintetek lehet ez sima hormonzavar vagy csak bekepzelem az egészet? Tudom hogy sok minden befolyásolja a menstruációt és rá fogom venni magam hogy orvoshoz menjek de érdekelne hogy a véleményetek esetleg személyes tapasztalatok olyanoktól akiket műtöttek már nőgyógyászatilag .

2021. jan. 11. 08:59
 1/2 Bandi1398 válasza:
Én nem vagyok orvos és nő sem, szóval azt nem tudom hogy mi okozhatja a panaszokat. Viszont idén 9 éve találtak egy rokonom mellében csomót. Megműtötték és sokáig járt sugárkezelésre. De azóta ha valamilyen problémája van akkor nem mer orvoshoz menni, mert fél hogy valamit találnak. Szerintem vannak vele így az emberek, hogy nem mernek ilyen után orvoshoz menni.
2021. jan. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Bár engem nem nőgyógyászilag műtöttek, azért megpróbálok segíteni.

Nekem 2019-ben derült ki, hogy van a májamon 3 daganat. Hosszas vizsgálatok után szerencsére jóindulatúnak találták, félévente kellene kontrollra mennem. Az első féléves kontroll után nem mentem, pedig már 2x el kellett volna azóta menni, úgyhogy megértelek teljesen.

Sokszor érzem én is, hogy "húz" hogy "ott van", pedig engem nem is műtöttek. Előtte sose éreztem semmit, sose volt semmi tünetem.

Én úgy gondolom, hogy BIZONYOS esetekben (mint az enyém), az agy kreálja, és mivel mindig ott van benned, hogy mi van ha baj van, mi van ha... ezért érzed és ezek a negatív gondolatok fordulnak át később ténylegesen abba, hogy baj lesz. (Jó, tudom, hogy nem pont így működik, de az állandó stressz és feszültség növeli a daganatok stb kockázatát).

Szóval csak azt tudom tanácsolni, hogy akármilyen szar is, jelentkezz be orvoshoz és ess túl rajta.

Simán lehet, hogy összenövéseid vannak, simán lehet h fantomfájdalom, minden lehetséges. De amíg nem vagyunk ultrahanggép, addig nagyon kevesek vagyunk ennek a megállapításához.

Kitartást kívánok.

Ui.: nálam sem egyforma 2 ciklus, mint ahogy a legtöbb nőnél szerintem :) És lehet, hogy mondjuk nem hormonzavar, hanem pici IR-ed van vagy ilyesmi. Ezerféle oka lehet.

2021. jan. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!