Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet baj ha mindig (vagy...

Lehet baj ha mindig (vagy 3-ból 2-szer) kihagyom a szünetet a fogamzásgátlónál? Vagy érdemes ilyen gyógyszert venni?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy pl. a Seasonique nevű fogamzásgátlónál csak a 3. hónap végén jön meg mindig.

Azon gondolkodtam, hogy lehet-e baj ha normális (24+4) napos gyógyszernél kihagyom a 4 placebo napot, és egyből megyek a következő levélre, és ezt nem 1-2 alkalommal?


Alapvetően azért szedek fogamzásgátlót, mert hihetetlenül fájdalmas a ciklusom szinte minden napja (mensi, ovuláció, pms is, tehát gyakorlatilag egy hónapba 3 hetet szenvedek), és mindig amikor nem kell szedjek hormont, a szünet napokon előjön megint a borzalmas fájdalom, akár napokig tartó migrén, a rosszullét-hányás, a hangulatingadozás, stb. Van, hogy kikelni se tudok az ágyból a fájdalomtól és ez így volt a fogamzásgátló szedése előtt is csak akkor jóval gyakrabban.

Szóval a kérdésem nem egy "jajnemakarokpontekkorvérezni" hiszti, hanem fájdalomelkerülés végett lett megfogalmazva.



2021. jan. 12. 08:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
34%
Állj át Depo Provera 12 hetes injekcióra, az az esetek 90%-ban megszünteti a menstruációt.
2021. jan. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
15%
Vegyel olyan gyogyszert, amiben nincs placebo. Nem hiszem amugy, hogy baj lenne, alapvetoen a placebo tablettak is a kozepkori gyoker orvosok miatt vannak benne, akik ugy gondoltak, a nonek kotelezo menstrualni.
2021. jan. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%
A nőgyógyászod mit mondott erre? Ő ismer téged, tudja a korodat, eü-i állapotodat, ennek megfelelően tud neked gyógyszert/módszert javasolni. De ha ilyen fájdalmaid vannak, akkor érdemes lenne egy endometrózisban jártas nőgyógyásszal alaposan kivizsgáltatnod magadat.
2021. jan. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


1-es: nagyon sok rosszat hallottam az injekciókról, emiatt nem szívesen állnék át rá. Magával a gyógyszeres formulával pedig nincs bajom.


2-es: attól, hogy nincs placebo egy gyógyszerbe még ott lebeg a levegőbe, hogy a két levél között kell legyen egy hét szünet.


3-as: sajnos még nem tudtam vele beszélni erről, mivel a járvány igencsak megnehezíti a kontaktust. A gyógyszeremet se vele szoktam felíratni, mert azt mondta, hogy elég ha családorvos kiírja, ne menjek be hozzá ezzel.


Egyébként endometriózisom van valószínűleg, ez már régebb óta téma nálunk. Ugyanakkor amíg nem akarok teherbe esni, addig nem szeretné, hogy megműtessem magam. Ezt más nőgyógyásszal is megbeszéltem, szerintük is jobb várni, és csak gyermek előtt műteni.

2021. jan. 12. 09:44
 5/20 anonim ***** válasza:
75%
Mindenképp hívd fel telefonon vagy lépj valahogy kapcsolatba a nőgyógyászoddal ha nagyon rossz ahelyzet van amikor ők maguk tanácsolják azt hogy félévente vagy évente egyszer tartsd meg a szünetet
2021. jan. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Metionin ***** válasza:
100%
Elvileg nem de érdemes a dokival konzultálni. Hasonló helyzetben vagyok, szintén endometriózisra gyanakszom de mivel nem akarok gyereket, nem szeretném a laparoszkópiás diagnosztizálást, hiszen ha ki is derül, úgyis gyógyszert kell szednem egész életemben. Szóval alapvetően 21 napos tablettát szedek és korábban egy orvos javasolta hogy ne hagyjak szünetet. Tök jó volt de a rendszer nem engedi felíratni a gyógyszert olyan sűrűn, így vissza kellett állnom a havi szünetre. Emiatt szeretnék olyan tablettát aminél eleve nincs szünet de a covid miatt nem tudtam még elmenni az orvoshoz.
2021. jan. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
51%
Hát nem tudom, én nem Magyarorszagon élek, nalunk kifejezetten ajánlják pl a tiniknek....1. voltam
2021. jan. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Semmi bajod nem lesz tőle. Vagyis inkább úgy fogalmazok, hogy a hosszú ciklus szedés semmivel sem károsabb, mint alapból a fogamzásgátló.

Endometriosis esetén meg kifejezetten javasolják a hosszú szedés ciklust.

Nőgyógyász vagyok, én is így szedem.

2021. jan. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Metionin ***** válasza:
8. és hogy lehet kijátszani a felíratást ebben az esetben? Úgy értem ha a rendszer nem engedi, mert túl gyakorinak érzékeli? Nekem amikor mentem, szóltak hogy még nem írhatják fel újra mert a rendszer szerint nekem abból még van egy levél.
2021. jan. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nekem ilyen gondom nincs, én magamnak írom a gyógyszert:D
2021. jan. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!