Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Méhnyakrákszűrés a védőnőnél?

Méhnyakrákszűrés a védőnőnél?

Figyelt kérdés
Nem tudom, ti kaptatok-e ilyen levelet a tisztifőorvostól, hogy ingyenes méhnyakrákszűrés a helyi védőnőnél lehetséges. Azt sem tudtam eddig, hogy a védnő ilyesmire kiképzett. Tapasztalatok? Ti mentetek? Mennétek? Eljártam minden évben a nőgyógyászomhoz (25-30 ezer Ft), de most több egészségügyi dolognak utána kellene járnom, gondoltam, ezen esetleg lehetne spórolni, csak nem tudom, ugyanolyan megbízható-e... (Elnézést, nem akarok egy védőnőt sem megbántani.) Ő "csak" kenetet vesz le gondolom, UH nincs...

2021. jan. 13. 10:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%

Megbízható, van gyakorlatuk nőgyógyász mellett. Ultrahang nincs, mivel raduologiai oktatást ilyen téren nem kapnak és ez orvosi kompetencia.

Az egyik Evfolyamtarsam az egyetemen védőnő volt, megbízható és lelkiismeretes. Már elismert a szakmájában. Ha további információra lenne szükséged, akkor kérdezz nyugodtan, válaszolok.

2021. jan. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%

Még egy információ az előzőhöz (1. Válaszoló vagyok). Én évekig dolgoztam nőgyógyász mellett, a kenetet nagy gondossággal kentem a targylemezre, az összes visszaérkező laboratóriumi eredmény értékelhető volt, elegendő fixalo folyadék, nyák és vermentes minta. Nagyon sok függ attól is, hogy tárolod a mintákat.

Egyszer egy olyan nőgyógyász mellé kerültem, aki slendrian módon bánt a keneteivel, csúnyán kente rá, többségében értékelhetetlen laboratóriumi véleménnyel.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem feltétlenül garancia az orvos arra, hogy jól.csinaljon valamit!

Persze ha széles körű kivizsgálást akarsz, azt már védőnonel már nem tudod, mert nincs arra kiterjedő kompetenciája.

2021. jan. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. jan. 13. 11:35
 4/17 anonim ***** válasza:
Konkrétan a kérdésre nem tudok válaszolni, de sztk-ba is elmehetsz rákszűrésre, ha ingyeneset akarsz.
2021. jan. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Oda nem mennék, köszi. Nem véletlenül jártam magánba, csak most elbizonytalanított ez, ilyenről még nem hallottam.
2021. jan. 13. 20:28
 6/17 anonim ***** válasza:
31%

A védőnő az védőnő. Az egy dolog, hogy a nyakukba varrták, de nem az a dolguk. Mi lesz a következő lépés? az orvos asszisztense?

Eszem megáll.

1,2:

A minta kenegetése egy dolog, de le is kell azt venni.

Szóval, kizárt a dolog.

2021. jan. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

A 6-os hülyeségeket beszél, múltkor voltam védőnonel, először én is kicsit bizonytalan voltam, aztán végül elmentem. Nem ez a lényeg. Levette, ellátott tanáccsal, következő héten megkaptam az eredmenyemet: p3-as cyto, azonnal elkezdtek kezelni, visszamentem a kezelés utáni időszakban, kontrollra, levették és már jó volt.

A 6-os azt sem tudja mit beszél, de legalább ne ostobasagokat beszélne.

Érdekes módon pl Amerikában az RN (registered nurse) gyógyszereket ír fel, csak itt ilyen elavult, ósdi a rendszer. Szingapurban nagyon komoly kepzest kapnak az ottani ápolók, ezt konkrétan onnan tudom, hogy ők láttak el, amikor balesetem volt ott.

2021. jan. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

7:

6-os vagyok.

Igen, sok országban máshogyan működik. Jössz it az USA és Szingapurral... Az másik univerzum.

A kérdés itthonra vonatkozott. Itt pedig más a helyzet. A védőnő egyszerűen nem az a szint, másrészt pedig nem az a bizalmi viszony.

Délelőtt tetves fejeket néz az oviban, utána meg kenetet vesz... Hát tudod mikor...

2021. jan. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

7

" p3-as cyto, azonnal elkezdtek kezelni, visszamentem a kezelés utáni időszakban, kontrollra, levették és már jó volt."

Azt ne mondd, hogy a védőnő ki is kezelt... Nonszensz.

2021. jan. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
75%

Igen, az USA-val jövök, mert az oktatási színvonal jelenleg megegyezik az USA-éval.


Ekkora ostobaságot sem hallottam még. Szerinted a kismama hova viszi a gyermeket?

Ha ennyire nem vagy tájékozott a témával kapcsolatban miért szólsz hozzá?

Szövegértés, egy szóval nem írtam, hogy a védőnő kezelt volna... Nem O kezelt ki, hanem az orvos. A védőnő levette a kenetet és kiszurtek, utána kaptam kezelést orvostól.

Az orvos válláról csupán levette a terhet!

2021. jan. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!