Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok, későn fordulok nőgyógy...

Lányok, későn fordulok nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

22 éves vagyok, sosem voltam még nőgyógyásznál. Tudom, hogy már rég elkellett volna és nem foghatom arra, hogy nekem otthon nem mondták, hogy kislányom jó lenne felelősségteljes nőként majd évente elmenni 1 konzultációra. De nekem tényleg nem mondták, még suliban sem.

Szexuális életet csak 5 hónapja élek, azóta viszont a menstruációm elég fájdalmas és mintha konkrétan 1 ponton szúrna. Azt hittem a stressz miatt, vagy hogy következő alkalmakkor majd nem fog fájni, de nem múlt a fájdalom.

Eddig nem volt olyan problémám, ami miatt gondoltam volna rá hogy el kell menni nőgyógyászhoz. Azt hittem csak azok mennek, akiknek vannak ott problémáik vagy gyereket terveznek. Mostmár tudom, hogy nem, de ezt a "tudatlanságot" már nem tudom visszacsinálni.

Elszeretnék menni nemsokára mindenképp, de nem tudom a doktor mit fog ehhez szólni, ami még aggasztóbb, hogy lehet talál is valami komolyabb bajt.

Van még valaki, aki ilyen későn kezdett el járni dokihoz? A leszidast ha lehet kérlek hagyjuk ki, tényleg bánt a dolog, hogy ennyire "felelőtlen" voltam ebben a helyzetben. Köszönöm a válaszokat!



2021. jan. 15. 20:58
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Nem vagy elkésve, idénre táblázd be
2021. jan. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%
Én 19 éves vagyok, kapcsolatban élek viszont én se voltam még nőgyógyásznál. Nem tudom ez mennyire nyugtató válasz számodra😅
2021. jan. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

Nem tök mindegy, mi mikor kezdett el járni?

Te most mész el először, kész. A nődoki egy szót nem fog erre mondani.


A félelmedet tekintve meg: ha aggódsz, hogy esetleg valami bajod lehet, szerintem rémisztőbb nem elmenni és elszenvedni a lehetséges következményeit, mint kideríteni a dokinál, és megoldani.

2021. jan. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Ez esetben szerintem minél hamarabb menj el nőgyógyászhoz! Mindenképpen. Ne érdekeljen, ha ezt a felelőtlenséget nem nézi jó szemmel vagy, ha bárki is leszid! Mind csináltunk már hülyeséget és még fogunk is.

Késő pedig sosincs.

A lényeg, hogy mostmár tudod, hogy kéne menni.

2021. jan. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2021. jan. 15. 21:11
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
Egyáltalán nem vagy késésben! Az orvosi javaslat szerint a rendszeres nemi élet megkezdése után évente érdemes elmenni méhnyakrák szűrésre, illetve nyilván minden olyan esetben, ha probléma van.
2021. jan. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A mehnyakrak eselye nalad nulla lehet, mivel humanpapilloma virustol eveken at alakul ki, elvileg csak szexualis uton kaphato el. Elsosorban emiatt kell a jovoben evente jarni szuresre, szoval aggodasra okod nincsen.

Viszont ne remisszen el, ha fajna a vizsgalat. Ha feszult vagy, nem lazitod el magad, jobban erzed.

2021. jan. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%

Kedves Kérdező!

Teljesen mindegy az életkorod, hiszen csak 5 hónapja élsz nemi életet. Régen körülöttem rengeten fordultak nőgyógyszhoz menstruációs panaszok miatt és mindenkinek azt mondták majd akkor jöjjön, ha már él nemi életet, hiszen rákszűrést például csak akkor érdemes csinálni. Ilyen szempontból neked tökéletes "első alkalom" lesz, hiszen most kezdtél nemi életet élni. Ha a menstruációd is rendben volt mindig, akkor igazából semmi okod nem volt rá, hogy elmenj. De mostmár igen és innentől kezdve mindig könnyebb kell majd kontrollra menni. (én évekig éltem nemi életet mielőtt először elmentem, mert valamiért iszonyatosan féltem a nőgyógyásztól...) Ne aggódj! :)

2021. jan. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek! Picit felek de tul kell lenni rajta, a kovetkezok mar biztosan jok lesznek, ha egy jo dokit fog ki az ember :) .
2021. jan. 21. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!