Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok! Szerintetek mitől...

Lányok! Szerintetek mitől borulhatott fel a hormonháztartásom? (Lentebb írom)

Figyelt kérdés

16éves lány vagyok és egy hete gombás hüvely fertőzésre utaló tüneteket produkálok. Múlthéten veszítettem el a szüzességemet a barátommal, viszont nem volt nála óvszer, így nem megfelelően védekeztünk. Terhes biztos nem vagyok, a történtek után meg azonnal letusoltam és alaposan kiöblítettem magamat intim mosakodóval. Ez 2x megismétlődött, majd este amikor újra lefürödtem megint használtam intim mosakodót. A probléma forrása szerintem ez lehet, mivel 1 nap alatt 4x alkalmaztam és akkor még nem voltam tisztában azzal, hogy mennyire árthatok ezzel a hüvelyflórámnak, így a következő napokban is folytattam. Rá kb 2napra elkezdett csípni alul, amikor kitöröltem és először azt hittem csak felfáztam, de aztán idővel több tünet is megjelent. Utána olvastam a hüvelyfertőzéseknek. Bakteriális vagy gombás állhat a háttérben, mindkettőnél jellemző a viszkető érzés, csípés, égés és folyás, viszont nálam már más is megjelent, ami az utóbbira utal. Erősen viszkető érzés a szemérem testemen és a hüvelybemenetben, vörösödés, pici hólyagocskák az intim tájékon, gyakori vizelési inger, túrós állagú folyás. Ezelőtt mindig úgy alkalmaztam az intim mosakodót, hogy egy borsónyit a mutatóujjamra nyomtam, majd a középső ujjammal együtt bevittem a hüvelyembe és forgattam benne, hogy minél jobban “kitisztítsam” magamat. Szerintem fel is sérthettem a méhnyakat, mert a hosszú körmömmel nem mindig a legfinomabban bántam magammal odalent és ebbe beleértve a fürdés utáni maszturbálást. Mostanra már alig tudnám a két ujjamat is bedugni, kellemetlen az érzés, már egy ideje nem is piszkálom magamat oda lent. Azt is olvastam, hogy ezek a gombás fertőzések nem feltétlen nemi úton terjednek.

Azt szeretném megtudni, hogy miután ezt itt hosszan kifejtettem nektek, lehetséges, hogy ez mégis valami nemi betegség, vagy ez inkább annak köszönhető, hogy túlzásba vittem az intim tisztálkodást?


Válaszotokat előre is köszönöm!



2021. jan. 18. 01:56
1 2
 1/19 Angel3000 ***** válasza:
65%
Szia! Nem akarlak elkeseriteni, de a leiràsod alapjàn nemi fertôzésed van, amit sûrgössen kezelni kell! Muszàj lenne Nôgyògyàszhoz fordulnod! A baràtodat is kell kezelni!
2021. jan. 18. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

A huvelyflorat kiolted. Nem szabad mosni a huvelyt.


Hagyd ki az etrendbol a cukrot meg a feldolgozott eteleket egy hetig.


Natur joghurtot egyel. Azzal oblits. Vizes joghurt.


A holyagok a nemi szervnel herpesz jele. Annak laz es elviselhetetlen fajdalom lenne a tunete.

2021. jan. 18. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
En kozepkoru no vagyok. Sosem mostam a huvelyemet belulrol. Hu kis lany te ezt nagyon tulzasba vitted, meg a felnyulkalas, mikor kormod is van.. Szerintem is kiolted a hivelyflorat + meg fel is serthetted. A nemi aktus magaban biztos nem artott. Menjel el nogyogyaszhoz es mond el neki is amit itt leirtal.
2021. jan. 18. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezen már csak orvos segíthet. Lehet a mosakodo szertől is, hogy gyengítette a hüvelyflórát, de akár párodtól is elkaphattál valamit. Orvos ad rá jó kenőcsöt vagy tablettát.
2021. jan. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kedves válaszokat!
2021. jan. 18. 10:39
 6/19 anonim ***** válasza:
88%
Nem a hormonháztartásod borult fel, hanem a hüvelyflórád. A hüvelyedet semmivel, még tiszta vízzel sem szabad soha belülről megmosni. Mivel sokféle tünetet elmondtál mindenképp nőgyógyászra van szükséged, ráadásul a terhesség sem kizárható, mivel a spermát sem tudod a hüvelyből kimosni. Az előváladék is tartalmazhat spermiumot, még ha nem is élvezett közvetlenül beléd.
2021. jan. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Kedves #1 ill #6 válaszoló dec 24-én jött meg 3 hónap után, 8-án történt nálunk az együttlét. A menstruációm előtt 14 nappal kezd el érni a pete, ekkor már teherbe eshetnék, de mivel rendszertelen a ciklusom és 16 nappal voltam a vérzésem előtt, ezért is zárnám ki a terhességet. Se mellfeszülés, se hányinger, se ingerlékenység, se fáradékonyság, plusz minden nap járok edzésre, ahol elég komoly fizikai munkának vagyok kitéve és jelenleg bírom a strapát.
2021. jan. 18. 11:46
 8/19 anonim ***** válasza:
Mivel rendszertelen a ciklusod, fogalmad sem lehet a peteérésedről, a 16 nap pont ideális a megtermékenyüléshez, ilyen korán meg nincsenek is tünetek.
2021. jan. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
de ha mindig hónapok maradnak ki?
2021. jan. 18. 12:34
 10/19 anonim ***** válasza:
A rendszertelen ciklus miatt jósnak kellene lenni hozzá. Kislány ezt a dolgot minden módon elrontottad, ahogy lehet. A gomba mellett a hüvelygyulladás, herpesz sem kizárható, és a terhesség sem..
2021. jan. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!