Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS-t diagnosztizált a...

PCOS-t diagnosztizált a nőgyógyász. Lehet majd gyerekem?

Figyelt kérdés
Nagyon meg vagyok ijedve, mert ennek a betegségnek a legfőbb tünete a meddőség. Szeretnék majd gyerekeket. Ilyenkor mi a teendő? 18 éves vagyok.

2021. jan. 21. 17:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, sok PCO-val küzdő barátnőm van, van gyermekük is. :)
2021. jan. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Jó, hogy ilyen fiatalon kiderült. Ilyenkor sokat tehetsz azért, hogy javuljon az állapotod és mire gyerektervezésre kerül a sor készen állhat a szervezeted. Fontos lenne tudni, hogy IR is kapcsolódik-e hozzá. Ez vizsgálattal kideríthető, endokrinologus tudja felírni a szükséges vizsgálatokat. Fontos az is, hogy van-e túlsúly, has és csípőtáji elhízás. Diéta mindenképpen ajánlott, a keto vagy ch csökkentett diétának nézz utána. A menzeszed rendszeres? Érdemes aerob típusú mozgást beiktatni legalább heti 3x. Ez otthon is végezhető, sok videó van neten is, ami segít. Az orvos javasolt valamit? Gyakran javasolnak fogamzásgátlót, nálam is ez volt 18 évesen. Sajnos az abbahagyása után csak rosszabb lett. Érdemes az orvost megkérdezni a természetesebb megoldásokról. Aki teljesen elzárkózik és vaskalapos, őt jobb leváltani. Ha van IR, akkor myo inositolt javasolnak. Nekem ez semmit nem segített, de sokaknak igen. Ott van még a barátcserje, magas dózisú D vitamin, magnézium. Ha van bőrprobléma és szőrösödés, akkor arra mostanság egy DIM nevű természetes táplálék kiegészítőt szoktak javasolni, bár ezt külföldön hallottam leginkább elterjedtnek. Természetesen csak az orvossal egyeztetve kezdj bármit szedni és az eredményeidet figyelembe véve. Bár én is ilyen fiatalon tudtam volna már mit kell tennem. Később sajnos sokkal nehezebb. Sok sikert, mielőbbi gyógyulást!
2021. jan. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen! Nincs tulsulyom egyáltalán, a borom is rendben van nem vagyok pattanásos, sosem voltam. A szorom alig erősödik a borotvatol. Heti 5x van kosárlabda edzesem, sokat mozgok. Fogamzásgátlót felírt az orvos de azt Enis szerettem volna, Szoval nincs ellenemre. A ciklusom rendben volt de az elmúlt hónapban kimaradt egy vérzés ez hívta fel a figyelmemet, ezért mentem orvoshoz.
2021. jan. 21. 19:46
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
2. válaszoló vagyok. Miből állapította meg a PCOS-t? Cisztákat látott, esetleg hormon labor alapján? Az nagyon jó, hogy nincsenek az említett tüneteid. Ha időben foglalkozol vele nagy valószínűséggel nem is lesznek. Ha a fogamzásgátlót nem a tünetek elfedésére írta fel, akkor más a helyzet.
2021. jan. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ultrahanggal vizsgált meg és úgy állapította meg a PCOS-t. A fogamzásgátlót én emlitettem először de ő is mondta hogy erre jo hatással lesz.
2021. jan. 21. 21:19
 6/6 anonim válasza:
100%
31 évesen van PCOS-em, mindkét petefészkem tele cisztákkal. A nőgyógyász 1 %-ot adott a teherbeesésre. Ma produkáltam egy pozitív tesztet, 2-3 hetes vagyok :)
2021. nov. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!