Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Folyton visszatér a hüvelygyul...

Folyton visszatér a hüvelygyulladás, van megoldás?

Figyelt kérdés

4-5 orvosnál jàrtam az elmúlt 2 évben, mióta folyamatosan visszatér.

(2018-ban szültem. Amíg nem menstruáltam szoptatás alatt, nem volt bajom. 8 hónap után jött meg, és azóta minden menzesz előtt jelentkezik.)

Szóltam erről, de szerintük nem függ össze, írkálják fel a gyógyszereket, kúpokat, rendszerint ugyanazokat, amiket már inkább ki se vàltok, mivel nem sokat ér.


Volt valaki hasonló helyzetben?

Mi lehet a háttérben?



2021. jan. 22. 08:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Nemibeteg gondozóba menj el!
2021. jan. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Citológiád rendben van? Nekem akkor volt ez mikor p3-as lett a szűrés eredménye. HPV vírusom volt.
2021. jan. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Anno 16 éves koromban volt HPV-m, 1 év volt, mire rájöttek, addig kezelgettek össze-vissza. Kikezeltek, elvileg azóta negatív. Tavalyi szűrésben volt valami gyulladás (előtte lévő dokik szintén össze-vissza csak írták ki a vény nélküli cuccokat), az akkori doki kikezelt gyógyszerrel, utána 3 hónapig jó volt, majd megint menzeszek előtt jelentkezett a gond.


Most vették le a szűrést, pár hèt múlva lesz eredmény.

2021. jan. 22. 13:27
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt akkor várd meg aztán lehet tovább lépni. Nekem sem hatott semmilyen kúp se más szer. Max 2 napig volt jó de újra jöttek a tünetek.
2021. jan. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hpv ha egyszer pozitív az már nem lesz negatív max kis időre sok antibiotikum hatásaként. A hpv-re nincs gyógyszer csak elnyomni tudják kis időre. Ezért van rá oltás, de az sem jó minden törzsre.
2021. jan. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem mondom, hogy nem így van, de ez 16 évvel ezelőtt volt, akkor még nem volt rá oltás. Azóta nem is tudom, hány orvos látott, sose említette senki a HPV-t semmilyen szűrésen.

De ha így van, akkor én mindenkit, akivel volt szexuális kapcsolatom, megfertőztem?....

2021. jan. 26. 10:24
 7/7 anonim ***** válasza:

Valószínű igen, mert bőr súrlódásával is terjed. Teljesen lényegtelen. Én is hpv-s vagyok, nekem szemölcseim voltak, de lekaparták már. Sok embernek van.

De amúgy nem biztos hogy ez okozza a panaszodat. Erről a betegségről csak szó volt és kiegészítettem, hogy kezelhető a betegség és nem gyógyítható.

2021. jan. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!