Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A fogamzásgátló enyhíti a...

A fogamzásgátló enyhíti a menstruációs görcsdöket?Kinek, milyen tapasztalati vannak ezzel kapcsolatban?Érdemes megpróbálni? (részletek lent)

Figyelt kérdés

17 éves vagyok,és egyenlőre még nem élek nemi életet.Már nagyon régóta elviselhetetlen menstruációs görcsökkel küzdök,főként a menzeszem első pár napjában,amin a fájdalomcsillapító sem segít.Nagyjából egy hónapja ezt a fájdalmat már napi szinten tapasztalom.

Két nőgyágyásznál is voltam,az egyik csak fájdalomcsillapítót írt fel,és nagyon lekezelő volt.

Majd egy másiknál is voltam,ő azt mondta,hogy fel vagyok fázva és be van gyulladva a petefészkem (ez miatt érzek napi szinten fájdalmat),ezért antibiotkumot kaptam.

Az erős menstruációs fájdalmaimra,pedig Symicia nevezetű fogamzásgátló tablettát kaptam.

Tanácstalan vagyok,rengeteg rossz tapasztalatot hallani manapság a fogamzásgátlókról,ráadásul még egy ulrahang vizsgálatot se csináltak,csak rögtön felírták ezt a gyógyszert.

Kinek milyen tapasztalatai vannak?Tényleg enyhíti a görcsöket?Mennyire durvák a mellékhatások?(Persze tudom hogy ez személyenként eltérő,csak kiváncsi vagyok a tapasztalatokra)



2021. jan. 22. 14:52
 1/10 anonim ***** válasza:
19%

Fogsz olvasni jót meg kevésbé jó tapasztalatokat is,az viszont biztos,hogy a fogamzásgátló semmilyen nőgyógyászati problémára nem megoldás,csak elfedi a tüneteket .

Nekem nagyon rosszak a tapasztalatim ,ha visszamehetnék az időben soha el sem kezdtem volna gyógyszert szedni . Nem fogom taglalni ,nyilván nem mindnekinél jönnek ezek elő .Ráadásul legalább egy májfunkciót és egy leidein mutációra irányuló vizsgálatot illene elvégeztetnie az orvosnak,mielőtt bármilyen hormonális fog.gátlót felír .


Azt is tapasztalatból írom,hogy az ilyen szintű ,elvislehetetlen fájdalom nem normális,endometriózis meg hormonális problémák is produkálhatnak ilyet,persze ezeket mind lehetetlen diagnosztizálni akkor ha az orvos egy nyamvadt UH-t sem csinál csak felírja mindenre a fog.gátlót ész nélkül .

A petefészekggyulladást például hogy állapította meg ultrahang nélkül ??? Én a helyedben mennék egy harmadik orvoshoz ..

2021. jan. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%

Én is Symiciát szedek már 4 éve. Nekem elsőre jó volt ez a tabletta, nem tapasztaltam semmilyen mellékhatást, a menstruációm azóta napra pontosan jön meg és múlik el, a fájdalom is eltűnt azóta (1. nap van egy kis érzékenység de ennyi)

A mellékhatás mindenkinél más ahogy te is írtad, nem lehet előre tudni. Viszont ezek a mai fogamzásgátlók már nem tartalmaznak annyi hormont mint régen, kevésbé valószínűek a komolyabb mellékhatások. Attól függetlenül persze nem a legegészségesebb, felboríthatja a hormonháztartást rendesen. Én is kicsit félek hogy mi lesz ha egyszer abbahagyom, az elején lehet minden össze-vissza lesz mint régen, bár nem biztos de ez minden hormon alapú fogamzásgátlásnál így van.

Viszont ha elkezded szedni akkor előtte mindenképp csináltass olyan vérvételt ami kimutatja hogy hajlamos vagy-e trombózisra, nem tudom mit gondolt az az orvos aki enélkül felírta neked..

23/N

2021. jan. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
21%

#2 vagyok

Ja és keress egy normális nőgyógyászt, ahogy az 1. is írta mert ez nem normális hogy mindenféle vizsgálat nélkül felírja, sőt még egy nyavadt UH-t sem csinál

2021. jan. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen,én is gondoltam rá,hogy talán valami komolyabb probléma állhat a háttérben,ezért is járkáltam orvosról orvosra,de mindegyik alapos vizsgálat helyett gyógyszert írt fel.Illetve itt a környéken nem is nagyon vannak normális orvosok,szóval nem tudom kihez fordulhatnék.De a fájdalmaim már tényleg elviselhetetlenek.
2021. jan. 22. 15:40
 5/10 anonim ***** válasza:
40%

1. Ha elviselhetetlen fájdalmaid vannak, akkor lehet a hátterében endometriosis. Emiatt egy UH elég alapvető dolog lett volna, ez tény. Viszont az is tény, hogy az endometriosist csak akkor látja az UH, ha a petefészekben cisztát okoz, egyéb esetben nem igazán. Csak a laparoszkópia mond biztosat, azt pedig egyrészt a jelen helyzetben nem lehet megcsinálni ilyen indikációval, másrészt kérdéses, hogy szeretnél-e emiatt egy műtétet.

2. Ha véletlenül endometriosisod van, akkor a fogamzásgátló igen is jótékony hatású. Nyilván az aap betegséget nem oldja meg, de a tüneteket csökkenti és a betegség progresszióját is megakadályozza/lassítja.

3. Thrombophilia panel sem itthon, sem nemzetközi ajánlások szerint nem szükséges a fogamzásgátló felírásához. Egy rakás helyen nem is lehet tb finanszírozottan megcsináltatni a laborban (többek között a jelenlegi munkahelyemen sincs erre lehetőség). A rizikófelmeres az, ami kötelező, alacsony rizikó esetén felírható a gyógyszer.

4. Laborvizsgálat sem szükséges a gyógyszer felírása előtt, amennyiben nincs rá egyéb indok.

5. A petefészekgyulladás nem UH diagnózis és nem is látszik uh-on.


Egy hüvelyi UH vizsgálatot én is hiányolok, de alapvetően a dysmenorrhoeára igen is bevált és elfogadott megoldás a fogamzásgátló szedés.

2021. jan. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
30%
Az én személyes tapasztalatom magamon ami nem egyenlő azzal hogy veled is így lett de nekem segített a fájdalmam is csökkent és a mennyiség is
2021. jan. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
41%

"Én is Symiciát szedek már 4 éve. Nekem elsőre jó volt ez a tabletta, nem tapasztaltam semmilyen mellékhatást, a menstruációm azóta napra pontosan jön meg és múlik el"


Ezzel CSAK ANNYI a gond, hogy a menstruációd EGYÁLTALÁN NEM JÖN MEG, ami van, az a gyógyszer által kiváltott megvonásos vérzés.

A saját hormonszabályzásod megszünt, az összes problémát ugyan megmaradt, csak nem veszed észre többé, mert a gyógyszer álatal adagolt hormonok elfedik a tüneteket.


Szóval ha valakinek komoly problémái vannak, annak nem szabadna SOHA fogamasgátlót szednie erre, így ugyanis csak egyre rosszabb lesz a gond, hanem rendesen ki kellene vizsgáltatni magad.

2021. jan. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
30%
Csak a tisztánlátás kedvéért: a fogamzásgátló leállítja a menstruációs ciklusod, ezért nem görcsölsz tőle annyira, csak megvonásos vérzésed van a tabletta mentes 1 hétben, ami azért jelentkezik, mert akkor nem veszel be hormont. De a petefészkeid működése megszűnik és nincsen természetes ciklusod. Ettől függetlenül nem vagyok tabletta ellenes, mert normális alkalmazva, fogamzásgátlási céllal rendes kivizsgálás mellett egy biztonságos módszer. De ne azért szedd, mert baj van a ciklusoddal, azt nem oldja meg , csak hibernálja a petefészkeid. Amint abbahagyod, minden probléma visszatér általában.
2021. jan. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
28%
#7 Tisztában vagyok vele, de nem én vagyok sem az első sem az utolsó aki szedi. Én elsősorban fogamzásgátlás miatt szedem szóval nem azért hogy napra pontos legyen a ciklusom vagy elmúljon a fájdalom stb. (bár nem panaszkodok rá :D) és én minden szükséges kivizsgáláson átestem + évente 1x megyek ellenőrzésre de ezek a kérdezőnél nem voltak meg az orvosa jóvoltából. :/ és tényleg ha ilyen problémáid vannak kérdező akkor ne hagyd annyiban azzal hogy felírnak egy fogamzásgátlót ráadásul csak úgy a semmiből. Nem tudom mennyire teheted/tehetitek meg de nekem is csak a magánorvos csinálta meg ezeket, évente 1x (jó esetben) kibírható szerintem
2021. jan. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
13%
A páromnak egyértelműen igen...amikor nem szedte, horror mennyiségű fájdalomcsillapító fogyott azokon a napokon... amióta szedi, észre sem lehet venni, hogy éppen megvan neki. Dienillét szed egyébként.
2021. dec. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!