Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A vírus miatt minden műtét tilos?

A vírus miatt minden műtét tilos?

Figyelt kérdés
3hét múlva megyek a dokimhoz,10cm miómám van (kifele növő) és már eléggé fáj és zsibbad a lábam plussz kisugárzik a derekamba is, fizikai munkat végzek és most is táppénzen vagyok mert fáj!Már az idegeimre megy, nemakarom elhinni, hogy ez nem fontos műtét plussz méhsövényem is van és a menzeszem is elég darabos! Folyamat sajnálja a Doktor úr, hogy nemtud műteni, de ez halasztható műtétnek számít! Akkor ennyi?Szenvedhetek tovább?😔
2021. jan. 22. 19:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ennyi. Ez halasztható műtét, és mivel a kormány úgy rendelkezett, hogy csak akut műtétet lehet végezni, ezért ez van.
2021. jan. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Engem jövő héten műtenek, más problémával. De igen, sajnos most ez a protokoll.

Az számít csak sürgősnek, aminek az elmaradása halált, vagy hosszabb távon súlyos állapotromlást eredményezhet.

2021. jan. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Szomorú, hogy a több száz beteg emberrel így bánnak!remélem nemsokáig marad ez így mert teljesen padlóra kerülök annyit vagyok ez miatt táppénzen, hogy félek nemsokáig lessz munkám 😔
2021. jan. 22. 19:31
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nővéremet két hónapja műtötték petefészek cisztával. A mioma is ugyanolyan jellegű, onkológia esethez tartozik, amit elvileg nem halaszt(hat)anak. Másrészt a reprodukciós szerved van veszélyben, tehát a gyermekvállalást (lesz/nem lesz/nem akarsz, de akkor is) veszélyezteti ha csúsztatják. Szerintem ha van időd, energiád, esetleg ha szükséges, pénzed, akkor keress másik orvost. Ha ragaszkodsz a mostanihoz, akkor vállalod, hogy nem fog megműteni.
2021. jan. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Hát nagyon szeretnénk babát, volt több vetélésem és ez miatt nem tudunk próbálkozni már hónapok óta!Hát akkor 3hét múlva beszélek én a dokimmal! Köszönöm az információt 🙏
2021. jan. 22. 19:37
 6/17 anonim ***** válasza:

#3: Szerintem nem többszáz, hanem már többezer...

Én is december 29. óta fekszem, január 4. óta táppénzen vagyok. Normál helyzetben már túl lennék a műtéten, és max 2 hét táppénz lett volna. Így közel 3 hétig csak feküdtem gyulladáscsökkentővel és fájdalomcsillapítóval, diagnosztizálatlan törött csigolyával, hatalmas szerencsém volt, hogy jó helyre kerültem utána, és kiderült, mi a baj.

2021. jan. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

1. A myoma jóindulatú, tehát nem onkológiai műtét.

2. Reprodukció szempontjából baromira mindegy, hogy kett hét mulva vagy 3 hónap múlva operálják meg.


Ezzel a problémával más orvos sem fog tudni megoperálni, mert jelenleg elektív műtét nem végezhető.

2021. jan. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

A jóindulatú daganat is daganat, tehát onkológiai.

Szerintem nem mindegy, hogy mikor műtik, bármikor rosszabbodhat az állapot, minél előbb, annál jobb. Ráadásul nem látni a végét egyenlőre ennek az egész vírushelyzetnek.

2021. jan. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Hát igen több ezer! Úr Isten mi megy itt komolyan 😔 anyukám is vár szegény csípőműtétre és annyira leszarják szó szerint, hogy már két bottal is alig tud menni 😔 borzasztóan bízom benne, hogy tavaszra engednek végre a végletekig ezt nem tehetik meg!lehet most halasztható a műtét de nehogy ez miatt valaki maradandó egészség károsodást szenvedjen 😔
2021. jan. 22. 20:03
 10/17 anonim ***** válasza:
68%

A jóindulatú daganat az nem onkológiai betegség. Istenem... Komolyan, ne mondjunk már ekkora baromságokat.


Szóval még egyszer mondom, nem fogják emiatt megoperálni.


Csak tudom már, eü-ben dolgozom. És igen, szerintem is szar helyzet, de nem az orvosokat kell szidni, hanem a kormányt.

2021. jan. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!