Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Petefészek ciszta miatt...

Petefészek ciszta miatt késhet ennyit a menstruáció?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok, mindig is rendszertelen volt a menstruációm. 20 éves koromig előfordult, hogy 42 napra jött meg, majd az előző páromnál elkezdtem fog.gátlót szedni. 2,5 évig szedtem, 2019 decemberében hagytam abba. Közben, még a gyógyszer szedése alatt is látott a dokim petefészek cisztát, illetve tapasztaltam, hogy sokszor a tablettamentes hét előtt már pár nappal elkezdtem vérezni, ami szintén nem volt normális, főleg nem több hónap tabi szedés után. Tavaly év elején szintén késett, sokat stresszeltem emiatt, abban az időszakban fejeztem be az egyetemet és nem találtam munkát egy darabig, ami szintén aggasztott. Márciusban sikerült állást találnom és azt figyeltem meg, hogy 35 naposak lettek a ciklusaim. Szeptemberben 40 óra munka mellett elkezdtem a mesterszakot, sokat stresszeltem, aggódtam, hogy nem fog menni. 35 naphoz képest először 1, majd másfél heteket késett. Szerintem több tesztet használtam már el életemben, mint néhány nálam idősebb hölgy, de mindig negatív volt. Január 4-én voltam nőgyógyásznál, aki több cisztát is látott a petefészkeimben. Sajnos a karantén kezdete óta 10 kgt híztam, többet ülök, otthonról dolgozom, kevesebbet mozgok, mint előtte. 35 nappal számolva ma 2 hete, hogy nem jött meg. A 43. napon csináltam este egy tesztet, 44. napon kettőt reggel, mind negatív. Úgy gondoltam, most nem fog megjönni, ki is marad.. Majd a teszt elvégzését követő napon elkezdett fájni, feszülni a mellem, immár 3 napja. Minden mensi előtt fájni szokott, de ilyen erős feszülésre, fájdalomra nem emlékeztem. Tegnap este szeretkezés és pisilés után vettem észre, hogy a WC papíron vér van. Azt hittem, megjött, de azóta semmi. Sajnos most is sokat stresszelek, nem igazán szeretem a munkámat sem, ahol egyre több mindent tolnak rám (közben örülök, hogy ebben a helyzetben egyáltalán kaptam munkát), és februárban elkezdődik az újabb szemeszter, ami miatt szintén görcsölök, hogy hogy fog menni. Nem szeretnék még gyereket.Persze emiatt is teljesen kikészítem magam , hogy miért nem jön meg. Akinek cisztái vannak és hasonló problémák (hízás, rossz étkezés) tapasztaltatok már ennyi késést ilyen tünetek mellett? Orvoshoz kértem már időpontot, de sajnos elég sokára kaptam..

2021. jan. 25. 10:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Bár nagy tapasztalatom nincs, nekem is most derült ki, hogy cisztám van.

Azt olvastam, hogy igen, késhet a cisztától.

A hasad neked fáj?, nekem szinte állandóan.

Az orvosokról inkább nem mondok semmit, mert kitiltanak az oldalról...:(

2021. jan. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Nekem minden mensinél erős görcseim vannak, illetve a petefészkeim környékén is szoktam fájdalmat érezni (nem feltétlenül mensi alatt).Gógyszer nélkül elviselhetetlen, mozdulni se bírok általában. Engem endokrinológushoz küldtek, bár őszintén szólva ebben a helyzetben nem szívesen mennék. Egyelőre odafigyelek az étkezésre, kevesebb szénhidrát, próbálok nem nassolni, édességet enni és többet mozogni (pedig eddig is hetente többször sportoltam).

2021. jan. 25. 10:34
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mintha én írtam volna. Nekem is borzasztóan fáj amikor megjön. Alapjáraton nem szedek gyógyszert, de az első két napot nem élném túl annyira fáj. A méhem hátrahajló, amiatt is van ez havi őrületes fájdalom. Az állandó fájás az kb. másfél hónapja van nálam. A ciszta is most derült ki tegnap. Azt sem tudom mi a jobb ha mozgok, vagy inkább kíméljem magam. Sztk-ba meg sem próbáltam, szörnyű az ellátás amúgy is covidtól függetlenül. Magánorvosnál..hát sok mindent nem tudtam meg ott sem a pénzemért sajnos.
2021. jan. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy alapos PCOS kivizsgálásra, illetve cukorterhelésre érdemes lenne elmenned esetleges IR gyanú miatt. Célszerű lenne egy tapasztalt magánorvost választani, sajnos egyik sem játék.
2021. jan. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Olvasgatok a neten kutakodok, fórumokat nézegetek, Facebook nőgyógyászos csoportban keresgélek. Borzasztó...és azért menj időben mindig szűrésre, vizsgálatra..blabla, mielőtt nagy baj nem lesz...mennék én, de kihez és mikor?. Ja, és az interneten ne olvass semmit :D
2021. jan. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmam sincs hová menjek. Azért az anyagiak is végesek :(

Ahol most volta doki őt is ajánlották, úgy mentem el hozzá.

Egyébként ciklusom rendben, szinte óramű pontossággal jön meg. Igaz baromira fáj az első két nap, de gyógyszerrel túlélem. Sportos inkább vékony alkat vagyok. Sok házi dolgot eszünk, vizet iszom sokat.., jó fizikumú vagyok. Ez a ciszta most jól bekavart.

2021. jan. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Én SZTK-ba járok, hálistennek van a közelünkben egy normális, tiszta és az orvos is nagyon rendes. Hátránya, hogy mindenki hozzá jár (én nem is járhatnék, mert másik megye, de még anno mikor először mentem, be lehetett iratkozni így is), emiatt február 22-re kaptam csak időpontot. Egyszer voltam magándokinál, felírt egy halom gyógyszert és kb. csak ártott vele...

2021. jan. 25. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!