Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Melyik a jobb fogamzásgátló...

Melyik a jobb fogamzásgátló módszer?

Figyelt kérdés
A gumit lehetőleg ne írjátok. Spirálon és a tabletta között variálok. Természetesen tudom, hogy az orvosom majd segít, csak érdekelne a véleményetek. Mind a kettőnek tisztában vagyok az előnyeivel és a hátrányaival is, ezért nem tudom melyik lenne az okosabb megoldás.

2021. jan. 25. 17:18
A kérdező szavazást indított:
Spirál
Tabletta
13 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Spirál, ugyanis nincs olyan, hogy elfelejted bevenni. Nem befolyásolják felszívódási zavarok, hányás, hasmenés. És adott időintervallumra lebontva még olcsóbb is.
2021. jan. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Hüvelygyűrű. Azt sem felejted el, es felszivodasi zavarok sincsenek, es egyszerubb felhelyezni, mint egy spiralt. Illetve van olyan ismerosom, aki spiral mellett esett teherbe, tehat az sem 100%os modszer.
2021. jan. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem hüvelygyűrűm volt mert a tablettát nem bírtam (tiszta hülye lettem tőle illetve híztam majdnem 10 kilót, 1 hónap után abbahagytam), spirált nem javasolt az orvos (mert nem szültem), így maradt a gyűrű. Nagyon bevált, a hormonháztartásom sem borult fel, terhes sem lettem (4 évig használtam). Csak azért hagytam abba, mert párom nem szeretné, hogy "feleslegesen" gyógyszert szedjek :)
2021. jan. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nekem a tabletta vált be és mivel a másik módszert még nem próbáltam így erre szavaznék :) a spirál esetében engem csak annyi tartana vissza, hogy tudomások szerint eltávolításkor rettenetesen fájdalmas
2021. jan. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
47%

Ez a te helyzetedtol is fugg.

Ha a gumi kizárva es minden egyéb hormonmentes megoldas, akkor en:

Egy tininek a huvelygyurut ajánlanám

Egy nonek, aki meg nem szült, de tervez a tabit

Egy nonek aki mar szült es egyelore vagy egyaltalan nem szeretne gyereket a spiralt

Persze nem szült noknek is felhelyezik, de azert megiscsak gyulladásban tartja a mehet.

A spirál viszont a legmegbízhatóbb ismert fogamzásgátlási modszer a teljes sterilizalas utan. Es nem szamit nagyon a páciens viselkedése, életmódja, együttműködési hajlama.

2021. jan. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!