Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányoknak szól a kérdés!...

Lányoknak szól a kérdés! Voltatok már így? Mit mondjak a nőgyógyásznak?

Figyelt kérdés

Szóval, együtt voltam a barátommal fél év után. Kb 10-14 nappal késöbb erős hányinger jött rám. A mai napig tart, csak enyhébb, általában akkor jön ha lehajolok, és mikor eszek egy ideje egyből tele érzem magam pedig pusztulat éhes vagyok.. Az időszakos hányinger megmaradt, a másik elmúlt. A petefészkeim erősen a szúrnak néha, régebben volt petefészek gyulladásom, most is annak tűnt, így nem törődtem vele. Viszont a folyásom is megváltozott, és nagyobbnak és érzékenyebbek érzem a melleim. Beszéltem anyuval és kért nekem időpontot nőgyógyászhoz. Nagyon nagyon félek, hogy mi lesz. Eddig a stresszre fogtam, mert nagyon stresszes vagyok, de egy ideje nyugodt vagyok, ha csak legmélyen nem stresszelek még mindig rejtve. Anyukám megfenyegetett pedig látta rajtam, hogy rettegek ettől az egésztől. Ti tudnàtok tanácsot adni? Hogyan mondjam el a nőgyógyásznak? Nem fog hülyének nézni, hogy nem teszteltem csak egyből hozzà mentem? Mi van ha bekövetkezett amitől rettegtem mindig? Fel évig nem éltem nemi életet, direkt azért mert rettegtem és tessék mikor újra tenném egyből megint rettegek. Mit tegyek, ha az ilyen félelmek miatt egyszerűen felek nemi életet élni, viszont meg is vagyok nélküle, de a baràtom szeretné? Azt mondja tud várni, de nem tudom mikor állok készen, türelmes de rossz tudni hogy miattam kell visszafogni magát. Kérlek segitsetek, nagyon felek és egyedül vagyok ebben. :(


18/l



2021. jan. 27. 23:41
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
A melleimet igazából nem tudom mióta ekkorák, nem nagyon nézem a fürdés közben őket és a tükrökben pedig csak az arcomat nézem fürdéskor, öltözéskor
2021. jan. 27. 23:54
 2/27 anonim ***** válasza:
79%

A nőgyógyásznak semmit nem ciki elmondani. Nem fog ítélkezni, nem is érdekli a magánéleted hogy mit miért teszel vagy nem teszel, őt csak a fizikai jóléted érdekli, segíteni akar, bármivel is mész oda. És hidd el hogy már mindent látott.

Amúgy miért nem csinálsz gyorsan egy tesztet? Nem a nőgyógyász miatt, csak magad miatt. Én nem bírnám ki, kíváncsi lennék, aggódnék és tudni szeretném hogy mi van.

2021. jan. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
75%
Egyébként védekeztetek?
2021. jan. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a megnyugtatást. ^^

Vidéken lakom és egy alkalmam van bemenni, azt is az időpont miatt tettem szabaddá. :/

Igen, védekeztünk. Minden alkalom után tele engedtem vízzel a gumit és nyomkodtam meg minden hátha valahol lyukas, de sehol nem láttam rajta lyukat. Egyik velem egyidős lány gumi nélkül is csinálja a barátjával, már lassan egy hónapja, mégsem aggódik. Kicsit irigylem, hogy nem stresszes lány, én viszont nagyon is az vagyok :(

2021. jan. 28. 00:08
 5/27 A kérdező kommentje:
A vidékes dolgot azért írtam, mert a tesztet is be kellene mennem megvenni. Az online órák és a házi munkám nem hagy túl sok időt ennek sajnos
2021. jan. 28. 00:09
 6/27 anonim ***** válasza:
79%

Esetleg azt megteheted, hogy amikor mész orvoshoz, beugrasz a DM-be, Rossmannba, gyógyszertár pedig néhány faluban is van, ott is lehet terhességi tesztet venni, én mindenképp csinálnék egyet.


De ha nem, az orvos nem fog hülyének nézni, megmondod hogy nem volt rá lehetőséged. Mielőtt bemész, kicsit szedd össze mit akarsz neki mondani, de ő majd úgyis megkérdezi amit hallani akar.

2021. jan. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
54%
Mikor volt utoljára menzeszed?
2021. jan. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
77%

Nekem pontról pontra ugyanezek voltak a tüneteim, amikor elkezdtem nemi életet élni. Én is egyedül maradtam ezzel, a kérdéseimmel, ráadásul nem sokkal a szüzességem elvesztése után a gumi is elszakadt szex közben. Persze vettem be 72 órás tablettát is, és nem lett baj. De az első együttléttől kezdve az első hónapok mind így teltek, stresszel, idegességgel és rettegéssel a terhességtől. Hányingert, étkezési zavart én is megtapasztaltam, sőt még azt a szúrást is alhasban. A melleid közelgő menzesztől is lehetnek duzzadtabbak és érzékenyebbek attól függetlenül is, hogy eddig esetleg nem tapasztaltál ilyet. Nekem pl. a korral egyre több menzesz előtti tünetem lesz...

Ha tényleg odafigyeltetek, nem ujjazott spermás, előváladékos kézzel, elejétől végéig gumiztatok, még vízzel is töltögeted és nem volt lyukas a gumi, akkor a terhesség lehetetlen!

2021. jan. 28. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat nagyon, megnyugtató,hogy van aki megnyugtat és tud nekem tanácsot adni,nem csak kioszt és lesz.r. 😊valamikor 10-15 körül volt menzeszeltem. Mindig olyan, hogy átáll hónap elejére, aztán a közepére és a végére, most 21 nappal volt elvalasztva a kettő, éppen átált gondolom az elejére. De amúgy normális volt, öt napos mint szokott, nem volt zavaros meg stb.


Utolsó válaszoló, Te hogy küzdötted le ezt a stresszt?


Nem szokott ujjazni előtte, a gumit is óvatosan teszi fel úgy, hogy a külsejét tiszta kézzel tapogatja és ha külön megujjaz csak alapos kéz mosás után teszi.

2021. jan. 28. 01:35
 10/27 anonim ***** válasza:
24%

Szex utan nem azonnal tortenik a megtermekenyitett sejt beagyazodasa, tehat 14 napnal rovidebb ideju terhessegrol lenne szo, amikor gyakorlatilag nincsenek tunetek. Mellfeszules korai, de a rosszullet nem egy het utan kezdodik.

Nogyogyasz viszont nem latja ilyen koran, hogy terhesseg van-e. Ellenben a terhessegi teszt igen, es erosen megbizhato.

Orvoshoz is menj, mondd el neki, de teljes orultseg, ha most nem szerzel egy tesztet.

2021. jan. 28. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!