Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Letegyem a fogamzásgátlót?

Letegyem a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

6 éve szedek fogamzásgátlót (a harmadik fajtát)

egyszer abbahagytam fél évre a szedését és a mellkasom,arcom tele lett pattanással és nagyon zsírosodott a bőröm ( sosem volt még tini koromba sem ilyen problémám pedig) illetve ez alatt a fél év alatt nem volt mentruáciom.....

most nagyon gondolkozok hogy abba hagyom végleg , de ez miatt nem merem , félek hogy megint csupa ragya leszek és sose lesz az arcom a régi , illetve hogy a menstruacióm sem fog beállni , és megint cisztáim lesznek. :(



2021. febr. 5. 00:12
 1/3 Angel3000 ***** válasza:
9%
Kedves kèrdezô! Mièrt akarod le tenni a fogamzásgátlót! Gyereket akarsz?
2021. febr. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az arcod valószínűleg megint olyan lesz mint a legutóbb, ez mindenkinél mellékhatás. Egy ismerősömnek konkrétan rohadt az arca, de 1 év alatt helyes rutinnal helyreállt.

A menstruációd biztos, hogy egy ideig nem lesz rendben, de te most se menstruálsz, csak megvonásos vérzést produkálsz. De ez is beáll idővel, ha pedig nem, akkor irány az orvos. Életed végéig úgysem szedheted :)

2021. febr. 5. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Minél tovább szeded, annál nehezebb lesz letenni. Én 10 év után tettem le, és pár hónapig ragyás voltam, utána viszont szépen rendbejött az arcom.újra meg kellett tanulnom bánni a saját bőrömmel, mert teljesen megváltozott, kb minden kozmetikumomat le kellett cserélnem, más igényei lettek a bőrömnek. Mikor kitapasztaltam, hogy mik az új igényei és mire van szüksége a bőrömnek,rögtön javulás indult. (A korábban száraz bőrömre használt olajok és gazdag éjjeli krémek, eltömítették a pólusaim és pattanasokat okoztak. Könnyedebb termékekre váltottam, az olajokat teljesen elhagytam. A ziaja termékeket nagyon megszerettem egyébként, nekem sokat segített.)

De ez az egész sztori kb fél év alatt lezajlott,utána ugyanúgy szép lett az arcom. Menszeszkor néha 1 pati kibújt de ennyi. Ha csak ez tart vissza, szerintem hajrá🙂

A menszeszem nekem rögtön beállt szabâlyos 25napos ciklusra, majd egy év után 26napossá vált.

2021. febr. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!