Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Honnan tudom hogy Candidám van?

Honnan tudom hogy Candidám van?

Figyelt kérdés

Sok tünet jelen van nálam ami candidara utal , hogy tudom meg pontosan orvos nélkül? Nagyon sokára adnak időpontot sajnos mindenhol.

És gomba ellenes tap.kiegeszitoket szedhetek esetleg ha nem biztos a gomba akkor is? Nem lesz bajom tole?


2021. febr. 7. 17:36
 1/4 anonim ***** válasza:

A candida MINDENKIBEN megtalálható. CSak akkor okoz problémát, ha kórosan elszaporodik. Ezt csak orvosi vizsgálat (labor) tudja kimutatni.

Ne higgye mindenféle divat-szakértőknek, akik kféle himihumi módszerekkel állapítják meg az ilyen fertőzést.

2021. febr. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Olvasd el (figyelmesen!!!) ezt: [link]



Csak a végét idézem , ott a lényeg:



"TANULSÁGOK

A gomba körül kialakult általános pánik valójában indokolatlan. A populáris irodalmában felsorolt candida-tünetek többsége ellentmondásos és túl általános ahhoz, hogy laikusok felállítsák a candidiázis diagnózisát. Lényegében ugyanezen tünetek jó része elfordul az „elsavasodás” vagy az „aszpartam-mérgezés” címszó alatt is, ember legyen a talpán, aki dönteni tud…


A candida albicans önmagában nem patogén, legtöbbünk szervezetében jelen van, onnan semmiféle diétával ki nem irtható. Ahhoz, hogy betegséget okozzon, a szervezet védelmi rendszerének általános vagy helyi meggyengülése szükséges. A sikeres kezeléshez elengedhetetlen a hajlamosító tényezők és az alapbetegség tisztázása. EZ ORVOSI FELADAT! Ha a megfelelő körülmények fennállnak, a candida valóban képes (akár nagyon komoly) betegséget okozó módon elszaporodni, ilyenkor valóban szükség van célzott kezelésre, az viszont korrekt diagnózisra és gyógyszeres terápiára épül, aminek minden más kiegészítő módszer csak kísérője lehet, nem helyettesítője."

2021. febr. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Viszketés, égés, duzzadt, vörös intim terület, nagyobb mennyiségű folyás. Ne diagnosztizáld magad, ha még soha nem tapasztaltál ilyet, orvos receptes gyógyszert is tud felírni, ami hatásosabb, mint a vény nélkül kaphatóak. Hogyha tényleg sokára ad időpontot, akkor se szedj be semmit, viszont tudom ajánlani a Micovag nevű kúpot, canesten kenőcsöt, emellett igyál sok-sok vizet minden nap. Ezek enyhíthetnek a tüneteken, tudom, hogy mennyire elviselhetetlen tud lenni.
2021. febr. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindenkinek van Candidája, csak egyesekben különböző hatásokra jobban elszaporodik. Mindenképp érdemes orvost felkeresni, ha vannak tünetek intim területeken vagy szájban, garatban és majd megállapítja, hogy mi okozza azokat, természetesen lehet Candida albicans is.
2021. febr. 8. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!