Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mire utalhat, ha nincs menzeszem?

Mire utalhat, ha nincs menzeszem?

Figyelt kérdés

Terhes fixen nem vagyok.

Nem is menzeszem lenne, hanem megvonásos vérzésem, mert fogamzásgátlót szedek, szóval inkább erre irányul a kérdés.

Eleve a gyógyszertől nagyon kevés volt, de egy ideje átment pici barnázásba, most pedig már második hónapja konkrétan nulla. Nem vérzek a gyógyszerszünetben sem.

Régebben is volt gond a ciklusommal pajzsmirigy miatt (kb évi 2-3 alkalommal jött meg, és olyankor rohadt erős volt, ezt /is/ hivatott rendbetenni a tabi), de azzal folyamatosan járok kontrollra, az értékeim jók.

Nődokihoz nem tudok eljutni, a korlátozások miatt csak a terhesgondozásra járókat fogadja a dokim meg a nagyon sos eseteket, heti egyszer rendel... szóval az leghamarabb tavasszal.


Így a kérdés adott, mi lehet a baj a fogamzásgátlómmal, hogy nincs megvonásos vérzésem? Járt már valaki így?


2021. febr. 9. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jó ez a gyógyszer amit szedsz.Másikat kéne felírass,talán akkor lenne megvonásos vérzésed.A Yadine és Yasminelle nevű fog.gátlók nem olyan magas hormontartalmúak
2021. febr. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%

Nekem sincs menzeszem, mégsem aggódom. Mondjuk én pasi vagyok.


A fogamzásgátló alaposan fel tudja borítani a hormonháztartást. Nem biztos, hogy miközben rendbeteszi a ciklusodat, nem ront el valami mást.

2021. febr. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1, Yasminelle-t szedek, pont az alacsony hormontartalma miatt - mivel ugye eleve kiderült a pm alulműködés, azért ezt ajánlotta a doki, hogy ne bombázzuk a szükségesnél jobban a szervezetemet.


Egyébként ez lehet, nem derül ki egyértelműen a kérdésből, de nem most kezdtem szedni, már jó ideje, csak az elmaradó vérzés az újkeletű gond.

2021. febr. 9. 17:04
 4/7 anonim ***** válasza:
Telefonon is kérdezhetsz bármilyen orvost, háziorvost is, vagy gyógyszerészt.
2021. febr. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
5%
Terhes vagy. Fixen.
2021. febr. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

5, nem vagyok. Mivel ez már a második alkalom, hogy nem véreztem, és előtte is barnáztam, harsogóan csíkos tesztemnek kéne lennie mostanra és lassan tüneteimnek is.

Egyetlen pozitív tesztet se produkáltam, még olyan halvány talánosokat sem, amivel itt terhesség témakörben reménykednek sokan.

2021. febr. 9. 17:15
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ötössel ne foglalkozz, egy idióta, aki minden kérdés alá odaböfögi, hogy "Terhes vagy!"

Másik nőgyógyász nem jöhet szóba? Azért ezzel tavaszig nem várnék, nem normális, hogy nem vérzel a szünetben.

2021. febr. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!