Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ennyi gyógyszer szedese gond...

Ennyi gyógyszer szedese gond lehet?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A kerdesem az lenne hogy mi a véleményetek erről. Reggel szedek, 1 pulzus csökkentőt, 1 merckformin xr 1000mg,D vitamin, 1folsav, 1magnézium ,es méhpempőből 1grammot bar most ezzel éppen a 28 napos szünetet tartom. Tudom ezek vitaminok java részt, de nem sok egyszerre reggel? Baba projekten vagyunk jelenleg sikertelenül

2021. febr. 10. 18:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Ebből csak kettő a gyógyszer. Sokan 10-20 darabot szednek. Nem lesz gond.
2021. febr. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Plusz egy kérdés. Miért van az, hogyha az ember nem gondol a gyerekre, hanyagolja a témát egyből össze jön a baba, váratlanul. Még ha nem is ideges és rá gondol, miért nem jön össze? Nem egészségügyi gondokra értem, lehet lelki okok miatt?
2021. febr. 10. 18:48
 3/12 anonim ***** válasza:
Babaprojekt mellett metformin nem javasolt. De háziorvosoddal érdemes ezt megbeszélni.
2021. febr. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ilyesmit nem jelenthetsz ki csak azért, mert veled így történt. Nem törvényszerű, tehát teljesen véletlen a kettő.
2021. febr. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne! Simán lehet lelki okok, blokkok miatt, rossz anyakapcsolat miatt vagy tudatalatti félelmektől. Én 3 évig dolgoztam magamon pszichoterápia és más önismereti módszerek segítségével, hogy ezek a tudat alatti blokkok napvilágra kerüljenek. Eközben meddőségibe is jártunk, ahol csak vonogatták az orvosok a vállukat és lombikot siettettek, aztán beérett szerintem a munka gyümölcse, mert spontán megfogant. Nem azért, mert "elengedtem", mert ha elengedtem volna, nem foglalkozok önismerettel, meg szedem az ajánlott vitaminokat, meg keresem az alternatív megoldásokat.
2021. febr. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
Ebből a Merckformin és a pulzuscsökkentő (ami valószínűleg bétablokkoló) olyan, amit gyógyszernek lehet tekinteni. A többi táplálékkiegészítő. Gyermekvállalás előtt javasolhatja az orvos a Merckformin elhagyását, illetve helyettesítését. Főleg abban az esetben fontos helyettesíteni, ha cukorbetegségre adták.
2021. febr. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Most kezdtem el járni endokrinoligushoz, keresi a bajt. Most lesz a második vervetelem. Valszeg pco-s. A háziorvos elkuldott először egy belgyógyászhoz mert említettem neki a baba projektet, azt mondta a belgyógyász hogy menjek endokrinoligushoz, elmondtam neki hogy babát szeretnénk az endo doki az első vérvétel után azt mondta hogy nem jó a cukor eredményem, ne 500at szedjek hanem 1000mg-ot,ő gondolom tudatában van neki mit mond, es nem javasolná gyermek tervezés előtt a merckformint ha mást kéne szednem. De most kicsit elbizonytalanodtam..
2021. febr. 10. 19:20
 8/12 anonim ***** válasza:
Hatodik: Mit értesz azalatt, hogy "Ha a Merckformint cukorbetegségre adták"? Mi másra adnák? Az egy cukorbetegség kezelésében használt gyógyszer, másra nem jó.
2021. febr. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%
A nyolcadik vagyok ismét, közben azért megnéztem a farmakológia tankönyvemet, és rájöttem hogy mi itt az összefüggés a Merckformin és a babaprojekt viszonya között. Policisztás ovarium szindrómában az ovuláció elősegítésére használható a Merckformin, úgyhogy elképzelhető, hogy emiatt kell szednie a kérdezőnek ezt a gyógyszert ilyen dózisban a babaprojekt mellett, sőt, ebben az esetben pont, hogy a babaprojekt szerves részeként, hisz ezzel helyére kerül minden.
2021. febr. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%
Valóban a PCOS kezelésére is alkalmazzák a metformint, de terhesség alatt az előírat szerint kontraindikált, így fel szokták függeszteni. Mostanában egyre több kutatás foglalkozik a metformin teratogenitásával, egyelőre az eredmények azt mutatják, hogy az első trimeszterben mindenképp kontraindikált.
2021. febr. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!