Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek emellett megéri...

Szerintetek emellett megéri továbbra is szedni a fogamzásgátló tablettát?

Figyelt kérdés

Szóval 15 és fél éves voltam, mikor augusztusban olyan erős menstruációs görcsöm volt, hogy bőgtem, nem tudtam kikelni az ágyból, majdnem hánytam és el is ájultam pár percre. Bevettem görcsoldót, de alig enyhítette a fájdalmat. Hozzátenném, vér alig jött.

Ez több hónapon keresztül folytatódott, nem is tudtam rendesen iskolában figyelni, annyira fájt, sokszor csak feküdtem a padon, meg se tudtam mozdulni, még levegőt venni is fájt.

Decemberben anyám elvitt nőgyógyászhoz (ilyenkor már betöltöttem a 16-ot), aki vizsgálat után felírt kombinált fogamzásgátlót (barátom van, de nagyon ritkán kerül sor aktusra). Most szedem 3.hónapja és sajnos rengeteg negatív hatását vettem észre.

Pl: ez a 2 és fél hónap alatt 10 kilót híztam (nem eszek többet, mint ezelőtt), sokkal ingerlékenyebb vagyok, sokkal gyakrabban ég a gyomrom, nagyon durva hangulatingadozásom van, és sajnos még most is fáj annyira a vérzéskor, hogy gyógyszert kelljen bevennem.

Pozitívuma egyedül az, hogy mindig ugyanazon a napon jön meg, így nem ér váratlanul.

Csináltunk trombózis tesztet, de az alapján nem vagyok rá hajlamos, viszont mindkét nagyapámnak trombózisa van. És persze vannak hasonló tünetei a gyógyszernek, mint a terhességnek, emiatt sokat aggódom, hogy esetleg terhes lennék-e, holott tudom, hogy minden nap ugyanabban az időpontban veszem be a gyógyszert, nem hagyok ki egyet sem.

Szerintetek inkább hagyjam abba a szedését, vagy sem? Mert engem a hízás és gyomorsav rettentően zavar, de nem igazán tudom, hogy van-e más mód arra, hogy megszűnjön a fájdalom.

Beszélni fogunk az orvosommal, csak szeretném kikérni a ti véleményeteket, illetve tapasztalataitokat is. Köszönöm.



2021. febr. 10. 19:33
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Én talán gyógyszert váltanék, plusz az orvosnál rákérdeznék, hogy ez nem lehet-e endometrózis.
2021. febr. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp abbahagynám. Nem mulasztja el a problémádat, csinál egy megvonásos vérzést és emiatt érzed elviselhetőbbnek. Az oka nem szűnt meg, ki kellene vizsgáltatni magad, akár több orvos véleményét kikérni!
2021. febr. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Nekem is durva görcseim voltak, sok nőgyógyász kivizsgált, a fogamzásgátló sem segített, a jelenlegi nőgyógyászom javasolta az edzést, a mozgást. Elkezdtem itthon mozogni (kicsit több,mint fél éve, és csak 10 perces videókat csinálok hetente 4-szer vagy 5-ször és leginkább hasra) azóta enyhülnek a tüneteim, már nem hányok mikor megjön és aznapra nem vagyok ágyhoz kötve.:)
2021. febr. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1. És 2. Köszönöm a válaszotok, mindenképp el fogok menni orvoshoz.:)

3. A fájdalom előtt kábé fél évvel hagytam abba a lovaglást 4 év után. Az orvos azt mondta nincs köze ennek a fájdalomhoz, de ráveszem magam, hogy heti 2-3-szor sportoljak valamit. Köszönöm neked is:)

2021. febr. 10. 20:24
 5/8 anonim ***** válasza:
Èn nekem pont fogamzásgátló mellett vannak rettentően erős görcseim, hányingerem van szèdülök stb, fájdalom csillapitó se hat, semmi se, mindig szèt szenvedem ezt a 3 napot. Viszont kevès menzeszem van úgy ahogy teis emlitetted. Ès ènis kezdek hizni èszrevettem, főleg hasra. Ugyhogy mindenkèpp megyek majd nődokihoz. Szerintem te is menj mindenkèpp, lehet ír fel más fajtát vagy valami
2021. febr. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Milyen fajtát szedtek? Én is most vagyok vizsgálatokon, de felek, hogy hízni fogok.
2021. febr. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Èn Lindynette 20at. Egyèbkènt lassan másfèl ève szedem de csak most az utobbi 1-2 hónapba jöttek ki a tünetek
2021. febr. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

5. Utána néztem és mindenképp dokitól megkérdezem majd, hogy nem-e lehet endometrózis a háttérben. Másik gyógyszert nem igen szeretnék szedni, mert szerintem csak feleslegesen felborítom vele a hormonháztartásom.

6. Én Altforalle 0.02-est szedek. Nem biztos, hogy te is hízni fogsz, 10-ből 1 nőnél jön ki általánosságban a hízás.

2021. febr. 11. 07:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!