Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől lehetne elviselhetőbb a...

Mitől lehetne elviselhetőbb a menstruációm?

Figyelt kérdés
Nem olyan régen jött meg először, de már az első alkalom előtt, és után is nagyon fájt, és hasmenésem volt. A ciklusom nagyjából szabályos, de rettenetesen fáj, és szerintem jóval nagyobb mennyiségű vér jön az átlagnál. Kérdésem annyi lenne, hogy hogyan lehetne kevésbé fájdalmas a menstruációm?

2021. febr. 11. 09:52
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Mennyi szerinted az a jóval több mennyiség? Van aki vígan elvan egy nap egy betéttel, másnak meg óránként kell cserélni az első pár napban, és mindkettő teljesen normális.

Várj még pár hónapot, az elején vagy, és ha utána is nagyon fáj akkor keress egy normális nőgyógyászt.

2021. febr. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Én is hasonló cipőben járok mint te:)


Szerencsére bírom a fájdalmat, ha otthon vagyok nincs gond vele. De ha mennem kell valahova akkor fájdalomcsillapító +görcsoldó.

Tehetsz a hasadra meleg vizes palackot.

A mozgás is segít, egy kis torna.

Esetleg még a cickafark tea egy lehetőség, mielőtt megjönne pár napig iszogasd, plusz menstruáció alatt is.

Enyhíteni fogja a görcsöket :)

Cukor nélkül, max mézzel. Szörnyű íze van, de hátha beválik. Kitartást! :)

2021. febr. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
96%

A hasmenés normális jelenség ilyenkor, sok nő küzd ezzel, a hormonok okozzák. Érdemes ezekben a napokban kerülni a tejet, kávét és a nagy mennyiségű cukrot. A melegítőpalack vagy párna jót tud tenni, esetleg egy jó meleg zuhany, kis mozgás (van akinek enyhíti a torna a görcseit), magnéziumot és vasat is szedhetsz, valamint fogyassz sok folyadékot, kamillateát vagy a cickafark is jó.

Legyen nálad görcsoldó, ha kell akkor vedd be. Jobbulást!:)

2021. febr. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%

Megosztom veled az én tapasztalataim.

A hasmenés teljesen normális, én sok mindenkitől hallottam már hogy első egy két napon megy a hasa mikor menstruál, nekem is szokott.

Ha gyógyszeres megoldást keresel akkor nospa+algopyrin.

Melegvízes palackot szoktam tenni a hasam aljára.

Ha teheted akkor ilyenkor próbálj meg össze kucorodva lefeküdni.

Cickafarkfű tea segít a vércsökkentésében és a görcsök oldásában.

Érdemes menstruáció előtt és közben is magnéziumot szedni, lehet kapni magnézium testápolót is.

Igyál sok vizet ilyenkor és lehetőleg próbálj meg egészségesebben enni. Nekem például a tejtermek és a koffein felerősíti a görcsöket.

2021. febr. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
82%

A hasmenés normális,amiatt ne aggódj.

Próbálj ki különböző görcsoldókat, hátha az egyik beválik. Meleg vizes palack, doromboló cica a hasadon is segíthet, én ilyenkor sok teát iszok, és a hasamon tartom a forró bögrét,jólesik.

Nem tudom mit jelent neked hogy nagyon fáj. Az semmiképpen nem normális,ha annyira fáj, hogy akadályoz a hétköznapi életedben, pl nem tudsz kimászni az ágyból! Ha ez a helyzet, mindenképp menj el orvoshoz, és ha csak vállat von h hát el kell viselni vagy hogy csak hisztizel,akkor menj el egy másikhoz is, amíg valaki komolyan nem vesz.

2021. febr. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!