Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ilyenkor mi a teendő? Erről...

Ilyenkor mi a teendő? Erről nem ír a beteg tájékoztató.

Figyelt kérdés

Ditinell fogamzásgátló tablettát szedek, körülbelül 3 éve, és eddig sajnos nem fordult még élő, csak 2x hogy később vettem be. Most az a helyzet, hogy ugye itt 4 napos szumet van, az 5.napon veszem be az első tablettát a levélből. El jöttem paromhoz, és sikeresen otthon felejtettem ma az új levél tablettát, így az elsőt csak reggel tudom bevenni (kijarasi tilalom :()

Olvastam a beteg tájékoztatót, de erről konkrétan nem ír, hogy ilyenkor mi van. Reggel beveszem az első szemét, aztán a megszokott idoben a másodikat. Csokkenhetett a tabletta hatása?



2021. febr. 11. 22:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ditinellnél nincs szünet, négy nap placebo van, pont azért, hogy ne kelljen számolni.


Egyébként meg benne van a betegtájékoztató van:

Ha kevesebb mint 12 órát késik a tabletta bevételével, a fogamzásgátló hatás nem csökken. Vegye be a tablettát, amint az eszébe jut, a következő tablettákat pedig a megszokott időpontban vegye be.

- Ha több mint 12 órát késik a tabletta bevételével, a fogamzásgátló hatás csökkenhet. Minél több tablettát hagyott ki, annál nagyobb a terhesség kialakulásának kockázata.

- A teherbeesés kockázata akkor a legnagyobb, ha a csomag elejéről vagy végéről hagyott ki sárga tablettát. Ezért az alábbi szabályokat kell követnie (lásd még az alábbi ábrát is).

- Ha egynél több tablettát felejtett el bevenni a csomagból

- Keresse fel kezelőorvosát.

- Ha egy tablettát hagyott ki az 1-7. napon (első sor a csomagban)

- Vegye be a kihagyott tablettát, amint az eszébe jut, még akkor is, ha ez két tabletta egy időben történő bevételét jelenti, és folytassa a tabletták szedését a szokásos időben. Alkalmazzon kiegészítő fogamzásgátló módszert a következő 7 nap alatt, például óvszert. Ha a tabletta kihagyása előtti héten nemi együttlétre került sor, akkor számolnia kell azzal, hogy a terhesség kockázata fennáll. Ebben az esetben forduljon orvosához.

2021. febr. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha egy tablettát hagyott ki az 1-7. napon (első sor a csomagban)

- Vegye be a kihagyott tablettát, amint az eszébe jut, még akkor is, ha ez két tabletta egy időben történő bevételét jelenti, és folytassa a tabletták szedését a szokásos időben. Alkalmazzon kiegészítő fogamzásgátló módszert a következő 7 nap alatt, például óvszert.

2021. febr. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!