Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Terhesként lehet otthon tornázni?

Terhesként lehet otthon tornázni?

Figyelt kérdés
Szeretnék kicsit tornázni itthol. Már elindult a baba projekt és nehogy legyen valami negatív hatása a terhességre ha kardió edzést végzek itthol.

2021. febr. 15. 15:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy lehet tornázni. A terhesség nem betegség hanem egy szép állapot. Nekem a nőgyógyászom tanácsolta is, hogy ne hagyjam abba az edzést, csak ha már nagy hasam van akkor light módban csináljam tovább. Nem is baj ha megmarad az erőd, rugalmasságod, mert szükséged lesz rá amikor szülni fogsz.
2021. febr. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

Persze, pláne ha előtte is rendszeresen sportoltál, és a terhességed is problémamentes.


Azért ésszel ;), és ha kellemetlen vagy fáj valami, akkor lassíts, vagy állj le kicsit.

2021. febr. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%

Az első trimeszterben lehet laza kardiót végezni, talán a másodikban is, ha minden rendben, de azt azért nem tudom biztosra.


Amúgy Willgo.life-ra keress rá, ő gyógytornász és pont most írt a várandósság alatti edzésről+ vannak vidik hozzá.


De mindent kérdezz meg azért az orvostól szerintem :)

2021. febr. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%

Most kicsit elbizonytalanodtam, mert nálunk a "babaprojekt" az, amikor "készül a baba", amikor megfogan az a terhesség.

Szóval most terhes vagy, vagy még csak próbálkoztok, de aggódsz h lehet-e baja a magzatnak, abban az időszakban, amikor még nem lehet tudni h megfogant-e?


Ha az utóbbi, akkor nem kell aggódnod, 2-3 hetesen még kb homokszem méretű a pici, kb csatába is mehetnél :D ebben a fázisban vetélés akkor fordul elő, ha eleve valami gond van a zigótával.

2021. febr. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
62%
Ui.: elég elkezdeni akkor vigyázni magadra, amikor pozitív lesz a teszt.
2021. febr. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
Ha még csak most tervezitek a babát, akkor nyugodtam állj neki a sportnak :-) Ha már van pozitív teszted, akkor nagyon vad sportba ne fogjál bele, de amit eddig is csináltál, azt csinálhatod továbbra is. Ha bármilyen panasz, vérzés stb. jelentkezik, akkor pedig az orvossal kell konzultálni, hogy mit szabad. Ez a 12. hétig így van, utána már lehet hogy változtatni kell pár dolgot. Addig is persze nem árt az óvatosság, pl. biciklizni szabad de esni nem tanácsos, szóval most a jeges úton én inkább nem indultam el, pedig amúgy naponta biciklizem, télen is.
2021. febr. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%

Aki lepontozott az mondjuk írjon jobbat. Olyan bunkó emberek vannak hogy az elképesztő.

Semmit nem segít csak pontozgat mint egy agyhalott.

2021. febr. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hanyas válaszod lett lepontozva?
2021. febr. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

4. Válaszoló, azt értettem ez alatt, hogy még nem vagyok terhes, szeretnék elkezdeni rendszeresen edzeni.Viszont szeretnénk gyereket, próbálkozunk és ha megfogan nehogy legyen valami baja a babának ha én karsiózok.

Egyik családtagom takarítás közben emelte meg a szekrényt és elment a baba. Viszont ő tudta hogy terhes csak végezte a mindennapi teendőit és megemelte a szekrényt.

Én ha edzek és e mellett teherbe esek félek hogy baja lehet a babának ha nem tudok rólla még pár napos hetes én meg ugrálgatok.

2021. febr. 15. 21:42
 10/13 anonim ***** válasza:

Az első meg nem jött menzeszedig max 3 hetes lehet a magzat, ami tényleg homokszem nagyságú.

De ha aggódsz, akkor azt javaslom, hogy negatív teszt után ill. ha megjött a menzeszed, akkor nyugodtan edz bármit, a peteérésed után a beágyazódási időszakig vagyis mensi 1. napjától kb 19 napig. Kb eddig nem lehetsz terhes ha meg is fogan abban a hónapban és akkor kicsit vegyél vissza a köv menzeszig.

2021. febr. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!