Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogadjak orvost, vagy várjak? ...

Fogadjak orvost, vagy várjak? 4cm-es cystám van a petefészken, PCO-ra jellegzetes is van a papíron

Figyelt kérdés

Pár hónapja nagyon erős görcseim vannak, nem csak menstruációk alkalmával, így elmentem nőgyógyászhoz, mondta hogy van egy 3,5 cm cysta, ami majd egy hónap múlva már 4 lett. Van több is de azok kisebbek. Myomák is vannak. Folyamatos a görcsölés így elmentem a sürgössegire de ott is azt mondták várni kell pár hónapot hogy hátha elmúlik magatól, de nekem nem jó igy ez a folyamatos görcs. Akadályoz a munkában is. PCOra jellegzetes a méh, ez van a papírba írva. Fogadjak fel egy orvost? Vagy várjak hátha elmúlik?

Félek is mivel azt mondták, hogy megcsavarodhat és akkor eletmentő műtet szükséges.26/L


2021. febr. 17. 07:14
A kérdező szavazást indított:
Fogadjak nődokit?
Várjak
9 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ne várj.

A nővéremnek megcsavarodott.

Ő nem is tudott róla hogy petefészekcisztája van, nem okozott neki panaszt. Egy nap otthon annyira begörcsölt hogy mentőt hívtak, azonnal műtötték, csonkolták a petefészkét.

2021. febr. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Énis ettől félek és nem értem, hogy miért akarnak várni mindenképpen a sztk-s nődokik. Pedig folyamatos a fájdalom, és félek, hogy nagyobb baj lehhet.
2021. febr. 17. 07:38
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Jellemző hogy mindent halogatnak amíg nem válik sürgőssé. Gondolom most a vírus miatt ez hatványozottan igaz.

Végül is nem alattuk van időzített bomba.

Én biztos hogy elindulnék magánúton.

2021. febr. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Menj magánorvoshoz,mert ezek semmit sem csinálnak érdemben.Ha nem volna a vírus akkor is ez volna tehát teljesen mindegy ilyen szempontból.Nekem is volt cisztám és majdnem műtét lett de szerencsére felszívódott a gyógyszeres kezelésnek hála.Akkor még jobb volt az egészségügy kb.10 évvel ezelőtt.A Tb dísznek van kb pfff
2021. febr. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Neked mennyi idő múlva szívódott fel? Illetve, milyen gyógyszert szedtél?

Nekem nem írtak semmit.

Azt mondtak mennyek vissza április végén.

2021. febr. 17. 09:30
 6/8 anonim ***** válasza:
Pár hét,nem emlékszem most pontosan.Antibiotikum volt talán,speciális an a cisztára azt hiszem.Mondom 10 évvel ezelőtt volt,szóval nem most...Nekem nagyon fájt,ülni alig tudtam annyira.Soha se felejtem el,kegyetlen volt.Április vége naggyon soká van.A víruska miatt kerüljön veszélybe egy ember?Szerintem magánba intézd el mielőtt nagyobb gondot okoz
2021. febr. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fogadj dokit.
2021. febr. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Angel3000 ***** válasza:
Szia! Mindenképpen fogadj egy privat orvost!
2021. febr. 21. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!