Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha a hüvelyben túl sok a...

Ha a hüvelyben túl sok a lactobacillus az ellen mit tudok tenni? (döderlein cytolysis)

Figyelt kérdés
Égő érzés társul hozzá, de nem folyamatos. Csak néha jön rám.

2021. febr. 20. 20:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Helyes diagnózis után a kezelés a Lactobacillusok számának csökkentésére irányul a hüvelyi pH emelésével. A kezelés magában foglalja a nátrium-hidrogén-karbonát-oldattal való irrigációt vagy hüvelyi nátrium-hidrogén-karbonát-kúp használatát. Az irrigációt hetente kétszer végzik. Az irrigáló megoldása úgy állítható elő, hogy 1-2 étkezőkanál szódabikarbónát kever össze négy csésze meleg vízzel. Alternatív megoldásként az üres zselatin kapszulákat szódabikarbóna segítségével megtöltjük, és egy kapszulát intravaginálisan helyezünk be, hetente kétszer. Ezek az intézkedések a normális hüvelyi környezet helyreállításával segítenek a tünetek megoldásában. Ha a tünet a kezelés megkezdése után 2-3 héten túl is fennáll vagy súlyosbodik, újra értékelni kell.
2021. febr. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És ezt az orvos irja elő hogy csináljam akk csinalhatom csak? Meg ha nincs ilyen kapszula akkor az irrigacio az h működik? Csak oblogetem vele?
2021. febr. 20. 23:34
 3/13 anonim ***** válasza:

Elvileg orvos.

Az irrigációra van egy készülék, amivel át lehet öbliteni a hüvelyt, de erre vannak házi megoldások.

Egy liter meleg vízbe oldj fel két evőkanál szódabikarbónát.

2021. febr. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
segített? hogy derült ki, hogy ez a bajod?
2022. aug. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Segített, de sajnos a sebesedés még mindig nem múlt el teljesen. Nagyon el vagyok már keseredve. De ha tényleg ez abajod akkor ez hatékony módszer.

Dr. Ujházy András nőgyógyász Budapesten rendel, úgy vizsgál hogy ott helybe megnézi a kenetet mikroszkóp alatt és így pontosan tud diagnosztizálni. Ajánlom ha nem tudod mi a gond.

2022. aug. 23. 19:45
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem is végeztek mikroszkópos vizsgálatot, nekem bakteriális vaginózist mutatott ki+a flóra is kevés. De azon kívül, hogy szedjek flórahelyreállítót, nem mondanak semmit :( borzasztó így élni
2022. aug. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hát de ha baci van akk antibakterialis kúp kell :00 jo nem okoskodni akarok de sztem sima hüvely flora helyre állító nemfog segiteni. Jártál más orvosnál?
2022. aug. 23. 22:24
 8/13 anonim ***** válasza:
KB 5 orvosnál voltam az elmúlt hónapokban, ezer millió cuccot adtak, antibiotikumot is szedtem. Viszont erre azt mondták, hogy a hüvelyben alapból megtalálható rossz baci átvette az uralmat a jó baci fölött 😀 és ezért kell a flórát helyreállítani. A legutóbbi doki már egy méhszájsebet is észrevett, de természetesen csak a papíron volt, nekem meg sem említette. Közben meg csomó helyen olvastam, hogy emiatt is lehet az állandó fertőzés :( de már nem tudok bízni egy orvosban sem, egy vagyon hagytam ott, de semmi, kb kísérletezik az összes. Csomó ideig kezeltek gombára, pedig azt sose mutatta ki semmi :(
2022. aug. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Meg nekem is mondták már, hogy az a bajom ami neked, aztán hupsz következő doki szerint meg pont hogy kevés a lactobacillus
2022. aug. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ismerős helyzet :(( kajak néha már azt érzem valami átok ül rajtam. Azóta jobban vagy? Meg amgy ha van párod kezelték őt is?
2022. aug. 29. 21:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!