Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 81 napja késik a menstruációm,...

81 napja késik a menstruációm, de nem vagyok terhes. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Közel egy évig szedtem fogamzásgátló gyógyszert, amit kb egy éve abba is hagytam. A tabletta szedése alatt a libidóm 0-ra csökkent, a szex fájdalmas volt, illetve ha a amikor óvszer nélkül szeretkeztünk és a párom nem húzta ki nagyon égő fájdalmat éreztem a hüvelyemben. A gyógyszer abbahagyása után a menstruációm rendszertelen lett, volt, hogy ki is maradt. Most már 80 napja késik. Január 1-jén voltunk együtt utoljára (gumival védekeztünk végig) és azóta két terhességi tesztem is negatív lett.

Amíg várok a nőgyógyászati vizsgálatra gondoltam megkérdezem itt, hátha tud segíteni valaki. Előre is köszönom!



#elmaradtverzes #elmaradtmestruacio
2021. febr. 20. 23:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Fogyókúra is megzavarhatja. Lelki, pszichés okok. Nőgyógyászati betegség.
2021. febr. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

A fogamzásgátló hormon hatású készítmény, így az lehet, hogy a szervezeted még nem szokott vissza a fogamzásgátló előtti "plusz hormon mentes" állapothoz. Ha változtattál az életmódodon (nagy változás étkezésben, aktivitásban, stresszmennyiségben stb.) az is okozhatja. Az is lehet, hogy az életedben most egy ilyen szakasz jön. Egy barátnőmnek huszonéves korában néhány évig előfordult, hogy évi 3-4x jött meg és semmi szervi baja nem volt, nem szedett fogamzásgátlót sem.

Szóval szerintem előre ne aggódj, az semmiképp nem tesz jót:)

Remélem minden rendben lesz az orvosnál!

2021. febr. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Családom ***** válasza:

A hormonháztartásod teljesen felborúlt! Ilyenkor fordulj orvoshoz! Ez a gyógyszer hatása miatt van én ezért is használok 3 hónapos inekciós fogamzasgátlót. Annak kisebb az esélye hogy terhes leszel és hogy a hormonháztartásod felborúl.

Nekem több mint 3 éve folyamatosan megvan a menstruációm, de nekem az első szülésem óta van.

Remélem nálad fogják tudni a problémát és megfogják tudni megoldani. Sok sikert!😉😀

2021. febr. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi újság kérdező?
2021. márc. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Van egy ciszta az egyik petefészkemen. Még várnak rám további vizsgálatok, de rendes mensim azóta sem volt :/
2021. ápr. 7. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!