Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Használtatok már intimkelyhet?...

Használtatok már intimkelyhet? Ha igen tudnátok véleményt mondani róla?

Figyelt kérdés
2021. febr. 21. 07:52
 1/4 anonim ***** válasza:
67%
Igen, én azt használok. Nagyon elégedett vagyok vele, egyszerűbb is használni (nem kell olyan gyakran cserélni), nincs szemét és ebből adódóan szagok sem. Ürítéseknél szappanos vízzel alaposan megmosom, de menstruáció előtt és után sterilizálom is.
2021. febr. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

Imádom, nem is tudom hogy élhettem eddig nélküle.

Sokkal tisztábbnak érzem magam, mint előtte és sokkal kényelmesebb is.

Nem büdös, mint a betét, nem félek attól, hogy szivárog és simán bent hagyom egy tisztasági betéttel éjjelre.


Picit nehéz megtalálni, hogy mi jó neked (függ a méhszájtól, izomtól), de nem lehetetlen. Nekem elsőre sikerült, másnak csak sokadjára.


Facebookon van egy intimkehely, mosható betét csoport, ott sokkal több információt, tapasztalatot és segítséget kapsz a témában ❤

2021. febr. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%

Én nagyon imádom, ezerszer jobb mint a tampon és a betét.

Nekem a betéttel mindig az volt a bajom hogy nagyon sűrűn cserélni kellett, ki folyt mellette, viszkettem tőle, olyan pelenka érzetem volt.

A tamponnal az volt a gond hogy szintén elég sűrűn kellett cserélni, a kivétel fájdalmas volt és sokszor rosszul is lettem tőle.

Az intim kehely használata kicsit bonyolultabb, bele telik pár alkalomba még megfelelően tudja használni az ember, de nekem nagyon bevált.

Alig kell foglalkoznom a menstruációmmal mert 12 órát simán kibír, éjszaka is tudom használni. Az is nagyon pozitív hogy nem kell mindig arra ügyelnem hogy legyen otthon betét vagy tampon, hanem mindig kéznél van és amikor kell akkor kifőzőm és már használhatom is. Cserélés után szappanos vízzel szoktam elmosni.

Szerintem a berakása bonyolultabb mint a kivétele. Berakni úgy lehet ha valamilyen módon össze hajtogatod, ezeket a hajtási technikákat megtalalod a neten. Szóval össze kell hajtani és hasonló módon kell behelyezni mint a tampont de nem kell annyira magasra feltenni. Akkor van jól feltéve ha a vakum kinyilt, ezt úgy tudod megnézni hogyha a kehely körül végig húzod az ujjad. Levenni úgy tudod hogyha össze csíped egy kicsit a végét, ekkor kienged a vakum és már húzhatod is ki.

Úgy tudod kiválasztani a jó kelyhet hogyha jó méretet választasz, az s méret nem szült nőknek van vagy azoknak akiknek kevés a menstruációjuk. Az m méret már szült nőknek van vagy akiknek sok a menstruációjuk. Megkell vizsgálnod a méhszájad magasságat ahhoz hogy jó kelyhet válassz.

Ha kérdésed van írj bátran

2021. febr. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Több mint egy éve használok M-es Lalit, és IMÁDOM. Amióta kelyhezek, kb. mintha nem is menstruálnék, megszüntette - az első napi hasfájáson kívül - az összes nyűgömet. Nem érzek semmit, amikor bent van, volt már olyan, hogy az ágyból kellett kiugranom lefekvéskor, hogy ÓBASSZUS a kelyhet elfelejtettem kicserélni :D Amióta kelyhezek, nem baj, ha a családi nyaralás, karácsony, szilveszter, buli pont egybeesik a menstruációmmal. Sportolni is járok vele; súlyzós edzés, karate, ott is bírja a strapát, nem szivárgott soha.

Nekem nem volt nagyon bonyolult megtanulni a használatát. Amikor először kellett berakni, akkor csak harmadik nekifutásra sikerült, de azóta problémamentesen megy. Hasonló a helyzet az első kivevéssel; először bénáztam, de másodszorra már sima ügy volt. Pedig én ilyen örök szerencsétlen vagyok, valahányszor belevágok valami alternatív módszerbe, lifehack-be, miacsudába, sose működik :D De a kehely abszolút telitalálat, nagyon megkönnyítette az életemet.

A facebook csoportba is ajánlom a belépést, nagyon sok hasznos infó, tapasztalat, tipp található ott.

2021. febr. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!