Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Modern megoldás a menstruáció...

Modern megoldás a menstruáció idejére, ami nem tárolja a vért?

Figyelt kérdés

Minden újdonság úgy van megalkotva, hogy a testen belül vagy kívül, de tárolja a vért. (intimkehely, menstruációs bugyi, stb...)

Ez a baktériumok miatt nem igazán szimpatikus számomra.


Valami olyan megoldást keresek, amit ugyanolyan gyakorisággal lehet cserélni, mint a betétet, de környezet kímélőbb.


Nekem nagyon erős vérzésem van, ami ráadásul 8-9 napig tart. (26 éve, szóval ez már így marad. Már szültem is)


Jelenleg ott tartok, hogy nappal is éjszakai betétet használok legalább az első 5 napon.

A 8 nap alatt elhasználok 3 csomag betétet,és ez rengeteg szemét.

Van olyan megoldás, amit én nem ismerek, és ilyen erős vérzéshez is alkalmas?


2021. febr. 21. 13:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
Tamponnál nincs jobb. Lehet itt reklámozni a gusztustalanabbnál gusztustalanabb kelyhet, meg bugyit. Mi értelme van a környezetet kímélni, ha a baktériumoknak ezek a melegágyai, ezáltal pedig az egészségünket károsítjuk?
2021. febr. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
37%
Nagyszakállu Gugli Bácsi! Kérdés: moshato intimbetét? és láss csodát!
2021. febr. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Számomra a tampon nem szimpatikus, mivel az is testen belüli, valamint a tetején ott maradnak a méhnyálkahártya darabok...
2021. febr. 21. 14:17
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az intimbetét nem testben "tárol"!
2021. febr. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4%

Láttam már olyan kelyhet, amin van egy leeresztő "csap" szerűség :) De szerintem nem véletlen, hogy nem lett elterjedt. Más ötletem nem nagyon van.

Te milyen jellegű megoldásra gondoltál?

2021. febr. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom... Igazából a betét a legjobb megoldás. Csak nekem olyan nagy mennyiség kell, gondoltam, változtatni kellene.. De nem igazán van alternatíva.
2021. febr. 21. 18:30
 7/11 anonim ***** válasza:
3%
...és 26 év után most jöttél rá, hogy mennyi szemetet termelsz egy menstruáció alatt? Bravo, ha eddig nem érdekelt, most hirtelen mitől lettél ilyen nagy környezetvédő? Milyen megoldást tudsz mondani a betéten kívül? Pelenka??
2021. febr. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Szia! Lehet vásárolni többféle mosható betétet, ezek legtöbbször pamutból készülnek, formára pedig megegyeznek az eldobhatós betéttel. Viszont ha ilyen nagy mennyiségben használod, készülj rá, hogy gyakran kell mosni, és sajnos nem elég bedobni a mosógépbe. Több vele a macera mint az elfobhatóssal vagy a kehellyel.
2021. febr. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem akkor a kehely van a legközelebb az igényeidhez. Belül gyűjti a vért, de magában az edényben, nem érintkezik veled közvetlenül, mint a tampon esetében. Ezért TSS veszély sincs. Illetve van olyan aminek fél dl a kapacitása (merula XL). Közel ennyit egy se bír a legnagyobb tampon.


Miért probléma ha valaki 26 évesen vált? Pár éve még lehet, hogy nem is hallott ezekről a megoldásokról. Igaz, volt már 10 éve is, de nem olyan rég kezdett el szélesebb körben terjedni a mosható betét és kehely.

2021. febr. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A kelyhet is cserélheted gyakrabban, mint az ajánlott, ha többet is veszel, illetve azt mondják a baktériumok miatt sem kell aggódnod. A mosható betétet szintén cserélheted gyakrabban is. A bugyi nyilván macerásabb lenne, nem erre van kitalálva.
2021. febr. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!