Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Migrén és a fogamzásgátlás?

Migrén és a fogamzásgátlás?

Figyelt kérdés
A neurologusom még nem állapította meg, de lehet, hogy migrénes vagyok vagy epilepsziás. De lehet igazából egyiksem. De addig is érdekelne, hogy migrén mellett milyen fogamzásgátlót fog tudni felírni a nődoki? Vagy epilepszia mellet? Nekem ez azert és fontos, mert hormon rendszerem se teljesen jó és azt fogamzásgátlóval lehet kezelni.

2021. febr. 22. 15:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt én nem tudom hogy melyik fog.gátló lesz jó neked de azt tudom hogy okozhat migrént a fog.gátló használata,de persze nyilván attól függ mennyire magas hormontartalmú lesz
2021. febr. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Aura nélküli migrén mellett szedhető bármilyen. Árával járó migrén esetén pedig csak olyan, amiben nincs ösztrogén.
2021. febr. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nemtudom, hogy nekem aurás e, de igazából van olyan gyanum, hogy nem is migrén, hanem epilepszia.

Az hogy nincs ösztrogén, az mit jelent? Erősebb a hatása? Esetleg férfias jellegek jelenhetnek meg?

2021. febr. 22. 17:13
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy jelennek meg férfias jellegek...ne haragudj, de ennek a gugliba utána tudsz nézni.

Az epilepszia azért gáz, mert a legtöbb epilepszia elleni gyógyszer csökkenti a fogamzásgátló hatását.

2021. febr. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen ezt énis olvastam:S de akkor végülis tudok fogamzás gátlót szedni ha minden igaz, csak nem mind1 h milyet.
2021. febr. 22. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!