Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nuvaring használata magas...

Nuvaring használata magas vérnyomás mellett?

Figyelt kérdés

3 hete kezdtem el használni a Nuvaringet, illetve már majdnem vége az 1 hetes gyűrűmentes időszaknak is. Ám valószínűleg a gyűrű miatt a napokban kiderult, hogy nagyon magas lett a vérnyomásom (159/99/85 is volt többek között). A nőgyógyászomat felhivtam hogy mitévő legyek, azt javasolta hogy akkor most majd ne rakjam vissza a gyűrűt, nézzük meg úgy mi lesz es mérjem a vernyomasom rendszeresen addig. A háziorvoshoz is elmentem, nagyjából ugyanezt mondtam, 1 het mulva kontroll, egyébként azóta úgy látom szépen lassan megy le a vérnyomás, ma már pl. 132/88/70 volt és hasonlók, ami még mindig magas de javulni látszik. Emiatt is valószínűbb hogy a gyűrű az oka, habár ebben a hétben még ugyanúgy véd a gyűrűmentes héten is... Na mindegy, a kérdés az, hogy egyik doki sem tiltott le a gyűrűről azonnal, hanem hogy majd meglatjuk stb. Mégis milyen helyzetnek kéne fennállnia ahhoz hogy tovabbra is használjam? Nagyon nem szeretném elhagyni, persze az egészség az első de autoimmun beteg is vagyok és nem szedhetek tablettát emiatt, óvszert nagyon nem szeretnénk továbbra is, viszont ha ez nem válik be akkor más hormonos dolog sem jöhet szóba, csak hormonmentes de nem valami széles a paletta illetve megbízhatatlanok többnyire...


Szóval engedjem el ezt a gyűrű témát végleg vagy még reménykedhetek hogy nem tiltanak le róla? Bár most 1 hónapot mindenképp kihagyok, nem tudom mennyire tesz jót (nyilván nem tesz) a szervezetnek és hormonháztartásnak ez az egyszer használom egyszer elhagyom dolog.


Ha nem a gyűrű okozta, akkor márcsak azért sem használnám a gyűrűt mert nem akarok rontani rajta, ha meg a gyűrű okozta akkor az orvos sem hagyná jóvá mondta is. Na de akkor hogy hogy nem mondta azonnal hogy semmiképp se hasznaljam tovább?



2021. febr. 22. 19:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem ertem, hogy a gyuru miben mas, mint a tobbi foggatlo, hiszen ez is hormonos. Ha a tobbit nem szedheted, ertelemszeruen ezt sem, erre lehetett volna szamitani, nem ertem az orvost, aki ezt igy felirta.

Sajnos marad akkor az ovszer, esetleg hormonmentes spiral, bar en az utobbirol ismerosi korben csak rosszakat hallottam (mehenkivuli terhesseg, allando fajdalom, gyulladas).

2021. febr. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Azt írtam, hogy tablettát nem szedhetek, mivel a betegségem felszívódással kapcsolatos, ezért lett volna tökéletes a gyűrű, mert nem gyomorban szívódik fel, viszont valószínűleg ez meg a vérnyomásomat emelte az egekbe.

És más hormonos megoldás meg akkor nem jöhet szóba (bár nem véletlenül döntöttem a gyűrű mellett) hogyha kiderul, hogy a hormon emelte meg a vernyomasom.


Na igen, én is max a hormonmentes spirálra szavaznék de sok a negatív vélemény róla és kevésbé megbízható mint a hormonos spirál + kiakaszt a gondolat hogy a méhembe rakjanak valamit ami steril gyulladást fog okozni, mivel hormonmentes... :/

2021. febr. 22. 19:44
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugye tudod, hogy a gyűrű csak akkor véd a szünet alatt, ha utána elkezded használni a következőt?
2021. febr. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De ez csak a szünetre vonatkozik? Tehát míg használtam a gyűrűt addig védett attól hogy a kövit nem rakom fel?
2021. febr. 22. 20:30
 5/7 A kérdező kommentje:
Tehát ha 14-én voltam együtt utoljára a párommal és 17-én vettem ki a gyűrűt, és nem helyezem fel a kövit, akkor még védett, nem?
2021. febr. 22. 20:33
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor igen. Ha 14 óta nem volt szex, akkor nem kell aggódni. De ha a szünet alatt volt, akkor lehet gond, még ha nem is túl nagy eséllyel.
2021. febr. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hu, megnyugodtam, 14-e óta nem volt szex, a szünetben sem. Viszont meglepett ez az infó, sajnos erről nem tudtam semmit, olyan váratlanul jött ez a magas vérnyomás, hogy nem volt tervben hogy abbahagyom. Na meg új az egész dolog is, első gyűrűm volt...úgyhogy köszönöm!
2021. febr. 22. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!