Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nuvaring véd a gyűrűmentes...

Nuvaring véd a gyűrűmentes hétben hogyha nem helyezem fel a következő gyűrűt?

Figyelt kérdés

Kénytelen vagyok abbahagyni egy időre a használatát, a gyűrűmentes hétben nem voltam együtt a párommal, viszont a szünet kezdete előtt 3 nappal igen, tehát ekkor fent volt még a gyűrű és csak utána derült ki a napokban, hogy nem tudom tovább használni egy ideig.


Akkor még védett voltam/vagyok amiatt az aktus miatt, ha állítólag ilyenkor csak a szünetben nem véd? Csak mert a 3 nappal előtti majdnem ugyanaz mint a szünetben folytatott aktus.



2021. febr. 22. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A fent leírt esetben a Nuvaring működött, nem valószínű, hogy lesz terhesség. Amúgy nem maga a nuvaring véd, hanem a nuvaring megakadályozza az ovulációt, így nem jön létre a terhesség. Alap esetben a gyűrűmentes 7 napban sem lesz terhesség, mert ovuláció nem volt, nincs petesejt. Petesejt nélkül meg nincs terhesség.
2021. febr. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az alap esetet hogy érted? Ha felhelyezném a kövi gyűrűt?! Mert úgy tudom hogy védekene akkor is, csak kénytelen vagyok abbahagyni, így a kövit nem fogom felhelyezni, ezért is értetlenkedtem, de akkor köszönöm!
2021. febr. 22. 21:34
 3/6 A kérdező kommentje:
védene*
2021. febr. 22. 21:34
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A gyűrűmentes hétben véd, ha előtte rendesen fent volt. A petesejt nem tudja, hogy a jövő héten nem lesz fent a gyűrű.
2021. febr. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen valóban, eddig én is így gondoltam, csak egy másik kérdésem kapcsán az egyik válaszadó szerint így nem véd a gyűrűmentes hétben, amivel nem is akarok vitatkozni, csak megijesztett, ezért írtam ki a kérdést. És természetesen, előtte rendesen fent volt,köszi :)
2021. febr. 22. 21:39
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki azt írja, hogy a gyűrűmentes hétben nem véd, ha utána nem lesz fent a gyűrű, az nincs tisztában a fogamzásgátló módszerek dinamikájával. Vitatkozni nem kell az ilyenekkel, de aggódni sem. Nem leszel terhes.
2021. febr. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!