Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Jók az alábbi terheléses...

Jók az alábbi terheléses vérvétel eredmények? (IR,PCOS)

Figyelt kérdés

Az orvoshoz 3 hét múlva tudok sajnos csak visszamenni, ezért érdekelne, hogy milyenek az eredmények, hátha van itt olyan, aki ért hozzá.

Inzulinrezisztencia gyanúja miatt voltam terheléses vérvételen.

Glükóz 0’ 5,6

Glükóz 60’ 8,2

Glükóz 120’ 4,6

Inzulin 0’ 7,1

Inzulin 60’ 74,2

Inzulin 120’ 13,4



2021. febr. 23. 23:01
 1/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Elsőre jónak tűnik,bár az inzulin értékekhez nem értek.
2021. febr. 24. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Erre SZTK-ban, illetve a hagyományos szemléletű orovosok azt fogják mondani, hogy rendben van, hiszen megvannak a megfelelő görbék, szépen visszamegy a cukrod és az inzulinod is, az értékek sem túl magasak.

De egy haladó szemléletű endokrinológus már kezdődő IR-t láthatna benne. Nekem ennél egy kicsit jobb volt az eredményem, de rengeteg kellemetlen tünetem volt (durva akne, gyulladások, magas testzsír, szőrösödés stb stb...) és elkezdtem IR diétázni, lefogytam, most pedig már teljesen jók a eredményeim, és a legtöbb gondom megszűnt. Mai napig ha nem figyelek oda, pattanásos leszek meg felborul a ciklusom.

Én azt gondolom hogy mindenképp diétázz, a szénhidrátot számold, sportolj, és helyre fogsz jönni.

2021. febr. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a választ, nekem is vannak tüneteim bőven sajnos. :( Egy nevesebb endokrinológushoz fogok menni az eredményeimmel, remélem ő is ellát pár jó tanáccsal.
2021. febr. 24. 17:00
 4/9 anonim ***** válasza:
Inzulin jó a cukor nem, mert beesik.
2021. febr. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

És az mit jelent ha beesik? Mármint miért lehet ez probléma?

Illetve közben olvasgattam, azt írták interneten, hogy a 60.percben max 50es értéke lehet az inzulinnak, az annál magasabb érték IR-t jelent. Akkor ezek szerint ez nem igaz, ugye?

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2021. febr. 25. 22:19
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia majd írd meg az orvos mit mondott. Illetve van facen egy csoport minden ami nőgyógyászat néven. Ott nagyon sok ilyen kérdést felteszbnek és a lányok nagyon profik:) ha gondolod nézd meg:)
2021. febr. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a tippet!! :)

2021. márc. 2. 11:57
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! Én is IR gyanús vagyok (PCOS pedig már biztos), 3 hete hasonló eredményeket kaptam, leírom ide neked:

Vércukor 0' 5,10

Vércukor 60' 7,40

Vércukor 120' 6,60

Inzulin 13,60

Inzulin 60' 116,00

Inzulin 120' 56,10


Ezek alapján azthittem ez így rendben van hiszen a cukorral együtt szépen az inzulin is visszament. Viszont az IR indexe a HOMA Index magasat jelez, 1,40 a felső határ nekem pedig 1,80 tehát így nemtudom ez mennyire biztos hogy IR. Holnap megyek vissza az endokrinológushoz. HOMA indexet te is tudsz számolni vannak kalkulátorok a neten de egyébként a képlet úgy van hogy az (éhgyomri vércukor * éhgyomri inzulin) / 22,5 és a referenciát nem tudom pontosan de megtalálod bárhol!😊

2021. márc. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az 1 órás inzulinszinted kicsit magas.
2021. márc. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!