Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygyulladás után szex?

Hüvelygyulladás után szex?

Figyelt kérdés

Tudom-tudom, orvos, de amig eljutok addig is, jo lenne, ha tudnatok tapasztalatot irni.

Fel evig hasznaltam Ladeeringet, de decemberben mar nagyon durva gorcs szeru fajdalmaim voltak a huvelyben, egyuttlet nelkul is. (Amikor egyutt voltunk akkor amugy mindig kivettuk.) Emellett sokszor volt ilyen ego, viszketo erzesem a csiklomnal. Karacsony elott megallapitotta a nogyogyasz, hogy huvelygyulladasom van es gombam. Kaptam fluomizin huvelytablettat, es (ha jol emlekszem) fluconer tablettat amibol nekem is 2-ot es a baratomnak is 2-ot be kellett szednie (heti egyet). Meg aznap mikor orvosnal voltam, kivettem a gyurut es felhagytam a hasznalataval, azt mondta az orvos, hogy attol gyulladt be a huvelyem. Huvelyi ultrahangot nem is tudott csinalni, mert mikor elkezdte “felnyomni” az ultrahangot(vagyis azt az eszkozt) elsirtam magam, ugy fajt. Januarban masik orvoshoz mentem (penzugyi okok miatt, de amugy mindkettovel meg vagyok elegedve, csak nincs 60ezrem havonta 3x orvoshoz menni). Hozza azert mentem, mert miutan elhasznaltam a huvelytablettat, es elmult a menstruaciom, mikor megprobaltunk a parommal ujra egyuttlenni, hihetetlen fajdalmakat eltem at a huvelyemben. Megvizsgalt az uj doki is, akkor mar nem fajt az ultrahang, vett kenetet, hogy csinaljunk egy tenyesztest es irt fel macmirror huvelytablettat (ebbol nem hasznaltam el vegul mindet) es klion tablettat nekem es a paromnak is. A tenyesztesem negativ lett, se gomba se bakterium. Januar vegen voltam megegyszer ennel az orvosnal, megallapitotta, hogy meg van egy kis gyulladas es vett le rakszurest, ennek 5het mulva lesz eredmenye. Felirta a fluomizint, amit mar elhasznaltam. Az elmult ket honapban 10x probaltunk meg egyuttlenni, minden alkalommal sirtam kb 20 masodperc utan a fajdalomtol, de termeszetesen ilyenkor a baratom is abbahagyja, nagyon figyelmes, nem szeretne fajdalmat okozni, nagyon ugyel erre, csak en eroltetem mindig, mert az en noiessegemnek is azert ez hatalmas kudarc.

Az onbizalmam a beka feneke alatt, minden alkalommal sirok, amikor “kudarcot” vallok. Nem tudom mikor lesz ez jobb, ha egyaltalan valaha meg lesz. Es persze tudom, hogy a paromnak se az igazi ez a szituacio, nekem pedig nagyon kellemetlen.

Igazabol mindenfele tapasztalat erdekel, es nagyon koszonom, ha elolvassatok es meginkabb, ha tudtok segiteni!

18/L



2021. febr. 26. 20:12
 1/2 Angel3000 ***** válasza:
34%
Kedves kérdezô! Sajnàllak, hogy ilyen dolgokat kell megtapasztalnod, de tudnod kell, hogy sok nôt érint ez a betegség! A hûvelygyulladàst kivàllthatjàk sarjadzògombàk, tipusos és atipusos baktériumok, a Trichimonàs vaginàlis nevû egyselytû parazita valamint virusok. Bizonyos fertôzések akkor is gyulladàst idéznek elô, ha a hûvely Döderlein-flòràja egészséges és megfelelôen mûködik, màs korokozok viszont csak akkor okoznak hûvelygyulladàst, ha a hûvelynek ez a védekezô mechanizmusa sérûlt. A betegségre hajlamositò tényezôk között kell megemlitenem a gyakori partnervàltàst, a cukorbetegséget, a gyenge immunrendszerrel jàrò betegségeket pl; AIDS és azt eredményezô gyògyszerszedést, az antibiotikumok és a szteroid gyulladàsgàtlòk szedését, a tùlzàsba vitt, felesleges hûvelyöblitéseket, az anàlis közösûlést, a fertôzött vagy tulsàgosan klòrozott vizeket a strandokon. A koròkozò pontos meghatàrozàsa esetén az alàbbi kezelési lehetôségek alkalmazhatòk; gomba okozta hûvelygyulladàskor gombaölô Antibiotikumokat ( pl; ketakonazol, flukonazol stb) alkalmaznak helyi adagolàsban vagy tabletta formàjàban. A hagyomànyosnak mondhatò borax glicerines hûvelyöblités azonnal megszûnteti a panaszokat. Viszont kevert bakteriàlis fertôzéseknél a hûvely kifertôtötlenitése vàlik szûkségessé, amit naponta egy alkalommal, pl; benzidaminos irrigàlàssal kell elvégezni. Megjegyzem; ilyenkor csak òvszerrel szabad közösûlni, mert ennek hiànyàban visszatérhet a gyulladàs! Ezt követôen helyre kell àllitani az elpusztult tejsavbacilus-flòràt is, amihez hùvelykupot kell hasznàlni 6-12 napon keresztûl. A hûvelygyulladàs megelôzése nagyon fontos! A legfontosabb szempontok egyike a monogàm pàrkapcsolat, ahol a partnered is betartja a higéniàs elôiràsokat. A kiùjulàsok megelôzésére tejsavbacilus-flòra helyreàllitàsa elengedhetettlen, de vigyàzni kell a hûvely biològiai egyensùlyàra is, amit felesleges, tùlsàgosan gyakori hûvelyöblitésekkel csak felborithatod. Minden jòt!
2021. febr. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a nagyon részletes választ. Nekem ő az első partnerem, több mint egy év után jelentkeztek a problémáim. Mindenféle tusfürdőt és szappant kerülök ekcéma miatt, így az nem okozhatja ezt. Mióta felhagytam a gyűrűvel, azóta csak óvszert használunk. Azt mondta az orvos, hogy ha nem szűnnek a panaszaim, akkor csinálnak egy ilyen nagy, teljeskörű kivizsgálást.
2021. febr. 27. 11:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!