Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 5-60 körüli nők! Nálatok hogy...

5-60 körüli nők! Nálatok hogy kezdődött a változókor? Ciklusotok hogy változott?

Figyelt kérdés
Én 46 vagyok és már kb 2 éve a 28-30 nap helyett 24-26 napra jön meg és azelőttkb 6-7 napig tartott, most 8-10 napokig. De most is csak 2 -3 nap normál vérzés, ahogy régen is, a többi csak kevéske barnázás. A barna miatt tolódnak ki a mensis napik. Mennyiségre nem erősebb.
2021. febr. 27. 09:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindig először progeszteron hiánnyal kezdődik a változás. Ez még nem igazi menopauza, csak az azt megelőző állapot. Jellemző rá a peteérés nélküli ciklus, ami egyre rövidülő. A menstruációt megelőző napokban lévő barnázás (neked előtte van?) és erősödő PMS tünetek (pl. mellérzékenység)

Valószínűleg elkezdődött nálad valami, de lehet, hogy még 10 év is mire végleg elmarad a vérzésed.

2021. febr. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Barnázás az nálam sok-sok éve van. Talán csak huszonéves koromban nem volt jellemző.

Csakhogy kb 2-3 éve még 28 napisak voltak a ciklusaim, mensi előtt-után 1-2 nap barnázással és összesen mx 7 napig tartott az egész, most már kb 23-24 naposak a ciklusaim vagy kicsit még rövidebb, szabályos ugyan, csak rövidebb és most nem 2, hanem 4-5 napig is barnázok elötte és utana is. Az erösebb vérzés ugyanúgy 2-3 napig tart mint régen,csak a barnázás lett több napos a ciklus pedig rövidebb.

Mellfájdalom már középidö napján kb elkezdődik. De ez nálam egész fiatal koromban is volt mensi előtt, csak rövidebb ideig.

Hétfön megyek nödokihoz . Sok reményem nincs benne, de az általános vizsgálat néha nem árt ezer éve nem voltam.

Igazábol a célom az, hogy kitoljuk, lassítsuk ha lehet, ezt a folyamatot.

46 ,éves vagyok. Nekem mensi erősebb napjain a vérnyomásom is felmegy sokszor, de arra sem tudott mit mondani a nődoki :/

2021. febr. 27. 19:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy barátnőmnél csak 60 évesen kezdődött azzal, hogy ki-ki maradt egy egy hónap, és ez egyre gyakrabban előfordul. Nem volt semmiféle tünete, se hőhullámok, se ingadozó hangulat. Hogy ilyen későn kezdődött és ilyen könnyen átesett rajta annak tulajdonítja, hogy napi szinten szexeltek a férjével, és szexelnek máig is. A szexben csak annyi a változást, hogy azóta nem nedvesedik eléggé, síkosítót kell használniuk.

Most 65 éves. A nyáron elkapta a Covid-ot, 10 napra kórházba is került. A felgyógyulása után visszatért a menzesze szabályosan, 3 alkalommal. Körülbelül ugyanennyi ideig nem voltak allergiás panaszai, és ízületi problémái, és nem kellett a síkosító sem. Eltűnt a térdéről a duzzadás is. Mintha megfiatalodott volna. 3 hónap múlva visszatért az allergia és újra megdagadt a térde, és körülbelül 2 hétig voltak hőhullámai, aztán elmúlt. Viszont nagyon fázós volt régen, 24 fokot kellett tartani a lakásban. A Covid óta 21 foknál melegebbet nem szeret, és rosszul alszik, ha éjjel 16-17 foknál melegebb a hálószoba. Ez máig is megvan, nem múlt el a Covid után 3 hónappal.

2021. febr. 28. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
terhes is lehetsz még
2021. júl. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én 49 vagyok és teljesen összevissza jön meg kb. 1 éve. Az összevissza azt jelenti, hogy egy ill. két hónap teljesen kimarad, aztán ott folytatódik, ahol abbamaradt (tehát szabályos 23-24 napos ciklusaim vannak). Sajnos vége lesz ennek a dolognak. :( Nekem soha nem fájt a hasam, semmi bajom nem volt.
2021. júl. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!