Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egy hónapban megjöhet kétszer?

Egy hónapban megjöhet kétszer?

Figyelt kérdés

Három év kihagyás után -evészavar- november óta ismét menstruálok. Decemberben és januárban 28-24 nap után jött meg, februárban már 23 nap után jött meg. Ami fura volt nekem, hogy december, január, februári nagyon erős volt, de most februárban megint megjött két és fél héttel később, hasonlóan gyengén, mint novemberben az első mensim idején. Mivel szex után jelentkezett, én azt hittem méhszájseb van a háttérben, amire amúgyis hajlamos vagyok. Két napig csak a papíron látszott meg a napközben barnás, estefelé élénkebb piros vérezgetés. Szerdán már nem is tettem be estére betétet, de erre reggel úgy keltem fel, hogy egy nagy mélyvörös folt volt az alsóneműmön. Utána ismét folytatódott a barnás, néha pirosas vérezgetés, majd ismét egy együttlét után megint picit felerősödött a dolog. Elég stresszes időszakon megyek keresztül, lelkileg is vannak problémáim, plusz az egyetemen is túl akarok teljesíteni, épp ezért egyszerre van jelen több parám is ezzel kapcsolatban. Barátommal egyébként gumival védekezünk, ő mindig kiveszi mielőtt elmenne, de felmerült bennem a gondolat, hogy mi van, hogy amikor leveszi a gumit -majd letörli a dolgokat- és utána még esetleg engem kényeztet, akkor nem-e maradhatott valami a kezén. Úgy érzem csak túlreagálom a dolgot és valójában a hormonjaim nem rendeződtek teljesen és feleslegesen nem bízom meg benne, mikor így is mindent megtesz, hogy ne érezzek parát mindig.

Nemi életet egyébként vele élek először három év után megint, december óta. Ennyit tudnék mondani a szituációról, ha esetleg valakinek evészavar után voltak hasonló tapasztalatai, szívesen venném, ha megosztaná velem. Azóta a táplálkozásom rendben van, viszont gyakran van még bűntudatom étkezés után, ezt az előző két hétben kicsit több sporttal akartam kiegyensúlyozni, pedig előtte max heti 3-4x sportoltam, vagy kevesebbszer.



2021. febr. 28. 11:39
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Nem!
2021. febr. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Evészavar miatt bármi előfordulhat, van, akinek évekbe telik, míg helyreáll a menstruáció. Ha rendesen védekeztek terhesség nem valószínű, főleg, hogy nem tünete annak a vérzés, sőt.. Az evészavaron úgy látszik nem vagy túl, ha bűntudatod van az evés miatt, és túlerőlteted magad a sporttal. Remélem pszichológushoz jársz rendszeresen!
2021. febr. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Evolúció
2021. febr. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen.

Egy középhosszú női ciklus 28 napos. De az evészavarból, éhezésből évek kellenek, mire normalizálódik minden. Úgyhogy még hosszabb idő telik el, mire helyreáll a vérzés.

2021. febr. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!