Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől lehet ez?

Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Régebben mindíg pontosan megjott a menstruációm, nagyon ritka volt, ha valami miatt csúszott. Egy jó ideje viszont ez megszunt, eleinte a stresszre fogtam, aztán arra hogy elkezdtem c vitamint szedni,de mostmár nem hiszem h ez lenne az oka.


Lehet hülyén hangzik, de eleinte az is befolyásolta hányszor voltunk együtt a párommal (mármint ha előző hónapba többször, vagy épp kevesebbszer akkor csúszott), de egy idő után már az sem jelentett semmit ha nagyjából ugyan annyit próbáltunk együtt lenni (tudom hülyén hangzik). Befolyásolhatja ez is?


Van hogy 26 nap egy ciklusom, de olyan is hogy 32.


Elég zavaró, hogy hosszú távon előre nem lehet tervezni miatta. Mivel a megengedett keretek között mozog így orvoshoz nem szeretnék menni.


Lehet ez esetleg a mozgás hiánya vagy a nem megfelelő étkezéstől? Mitől lehet ez? Mi befolyásolhatja ennyire?



2021. febr. 28. 21:18
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Pco? Pajzsmirigy (Hashimoto?) Ezek simán vezetnek amenorrheahoz
2021. febr. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pedig a sok C vitamin hatással van a menstruációra. Vérzés csillapításra is alkalmas.
2021. febr. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor próbáljam meg a c vitamint abba hagyni először?
2021. febr. 28. 22:11
 4/4 anonim ***** válasza:
49%
Kettes vagyok. Igen. Nekem C vitamint írtak fel menstruációs vérzés csillapítására, elállítására. A C vitamin érösszehúzó hatású. Sokan (nem rád gondolok) ész nélkül szednek hatalmas dózisú C vitamint, és utána csodálkoznak ha nőként elmarad a vérzés (persze ezt arra értem, amikor nincs semmi hormonális, vagy egyéb ok) vagy hasmenésük lesz. Nyomatják hogy egyél C vitamint, meg hogy nem káros a nagyobb mennyiség. Dehogynem. C vitamin túladagolás is létezik, csak direkt nem reklámozzák.
2021. febr. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!