Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Érdemes kísérleteznem Betadine...

Érdemes kísérleteznem Betadine-al, vagy várjam meg a karantén végét és menjek el nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés

Február elején antibiotikum és Escapelle komplbinációja révén elkaptam egy hüvelyfertőzést.

Mivel első alkalommal szedtem esemény utáni tablettát, ezért stresszeltem és minden időmet a rettegés töltötte el. Nem mentem el kikezeltetni, csak 2 hét múlva a normális mennyiségű menzeszem után. Az orvos nem vett kenetet, a folyásomból(sárga) látásra megállapította, hogy nem meghatározott hüvelygyulladásom van, Klion-D hüvelytablettát írt fel és kamillavirágzatos ecsetelést javasolt. A 10 napos kúra letelt, a tüneteim a negyedik napon enyhültek, a 10. Napon csak a kiürült tabletta folyt reggel. Egy napos szünetet tartottam és elkezdtem tegnap a hüvelyflóra-visszaállítót. (Gynoflor) 3 nappal ezelőtt karanténba kerültem, mivel az egyik családtagom elkapta a vírust. A városunk egy kisebb vírusgóc lett, iskolák, óvodák zárva.

A mai napon elkezdtem egy enyhe viszketést érezni a nagyajkamnál, és megijedtem, hogy nem hatott a gyógyszer. Most estére már a hüvelyemnél is érzek egy enyhe diszkomfort érzetet, tehát egy Betadine-os kúrát szeretnék csinálni magamon, mert lehetséges, hogy nem irtotta ki a gyógyszer a fertőzést. Úgy gondoltam, a barátnőm kiváltja, bedobja a postaládánkba, mivel mire nőgyógyászhoz érek, lehet súlyos lesz. Telefonon a kórházat elérni lehetetlen, tehát meg se kérdezhetem, hogy mitévő legyek.


Ti mit tennétek a helyemben?

Normális az enyhe viszketés?

Kezdjem el a kúrát?

Várjam ki a karantént, addig folytassam a Gynoflor-t és menjek orvoshoz?



2021. márc. 1. 17:40
A kérdező szavazást indított:
A viszketés még normális, a Gynoflor segít helyreállítani majd
Próbáld ki a Betadine-t
Várd meg az orvos véleményét, hátha végre hajlandó kenetet venni és nem össze-vissza diagnosztizál
Temesd el a reményt, hogy egyszer kigyógyulsz ebből
10 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
Maradj a hüvelyflóra visszaállítónál
2021. márc. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan csináld a Betadine kúrát, ártani biztos nem fog. De inkább tényleg hamarabb kezdd, minthogy rosszabbodjon a fertőzés.

A Gynoflor inkább hüvelygyulladásra való, vagy a flóra helyreállítására, de ha viszketést tapasztalsz, az nagyobb valószínűséggel gombás fertőzés (akár kialakulóban), és a Betadin hatásosabb lesz rá, a Betadinos kúra után pedig mehet a Gynoflor.

2021. márc. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
dehogynem árt a betadine...eleve van egy félig kiírtott hüvelyflórája, erre ráereszteni tömény jódot nem kéne
2021. márc. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!