Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi bajom lehet?

Mi bajom lehet?

Figyelt kérdés

Tehát elég régóta küzdök felfázásos problémákkal. Sikerült rájönnöm, hogy a szexhez van köze, így aktus után mindig veszek be felfázást megelőző vitaminokat, amik segítenek is megelőzni a bajt. Azonban 2 hónappal ezelőtt sajnos mégis felfáztam. Hívtam az orvosomat, kaptam tőle antibiotikumot amit végig is szedtem. Azonban a kezelés vége után elkezdett fájni két oldalt a vesém ( vagy a derekam). Újra felkerestem az orvosomat, aki ultrahangra, vizelet vizsgálatra és vizelettenyésztésre küldött. Minden értékem jó lett, nem találtak semmi bajt. Ezután megjött a menstruációm és a fájdalmam el is múlt. Hozzá kell tennem hogy a vény nélküli fájdalomcsillapítók nem hatottak, apranaxot szedtem mert tényleg olyan állapotban voltam mintha le akarna szakadni a derekam. Fekvő helyzetben viszont mindez enyhült.

Szóval egyik napról a másikra elmúltak a panaszaim és boldog voltam. Ám most itt vagyok hogy vasárnap kell megjönnie a menstruációmnak és újra szenvedek, megint fáj a derekam. A múlt havi felfázással már nem tudom kapcsolatba hozni, mivel a vizeletemmel minden rendben, nem fáj, nem csíp. Kaptam a dokimtól beutalót a laborba és a nőgyászhoz is el fogok menni, de csak 3 hét múlvára kaptam időpontot.

Esetleg járt már valaki így? Megőrülök ettől a fájdalomtól hogy minden napomat apranaxal kell kezdenem és ülni is alig bírok, fekve pedig nem lehetek egész nap.

( Ha ez számít fogamzásgátlót szedek, így a vérzésembe változást nem érzek)

Köszönöm a válaszokat előre is



2021. márc. 1. 19:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Nekem is így volt. Mindig azt hittem a vesèm fàj, de minden rendben volt. Endometriózis derült ki.
2021. márc. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sajnos én is erre gyanakszom :(
2021. márc. 1. 20:52
 3/11 Angel3000 ***** válasza:
36%
Kedves kérdezô! Az àgyéki gerinc (alsò hàt) egy rendkivûl jòl kivitelezett szerkezete összekapcsolodò csontoknak, izûleteknek, szalagoknak és izmoknak. A rendszer tagjai mind egyûtt mozognak és tàmasztékot erôt és mozgékonysàgot adnak a testnek. Azomban a sok elôny mellett, éppen a rendszer komplexitàsa miatt, a derék erôsen ki van téve sérûlésnek és fàjdalomnak! Ha a derékfàjàs megfelelô diagnòzisa megtörtént, a mai orvostudomàny legjobb technikài közûl képes az orvos kivàlasztani a legjobb kezelési mòdszert. Létezik fàjdalomterapeuta szakorvos aki akut fàjdalmak enyhitésével és a megfelelô teràpia kivàlasztàsàval foglalkozik.
2021. márc. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm amit leírtál kedves 3as.

Igazából azért gondolom hogy nem mozgásszervi problémáról van szó, mivel mindig a menstruáció előtt 1 héttel jelentkezik és a menstruációval el is múlik.

2021. márc. 1. 21:01
 5/11 Angel3000 ***** válasza:
Kedves kérdezô! Lehet akkor, hogy PMS-ed van, illetve premenstruàciòs szindròmàd.
2021. márc. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

5ös

Szerinted a pms fájdalom lehet ennyire erőteljes? Mármint hogy a vény nélküli gyógyszereket semmit sem hatnak. Mielőtt elkezdtem szedni a fogamzásgátlót volt fájdalmam, de nem volt ennyire erőteljes.

2021. márc. 1. 22:46
 7/11 Angel3000 ***** válasza:
Nehéz megmondani pontosan, - de nem kizàrt az Endometriòzis sem!
2021. márc. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Angel3000 ***** válasza:
Hànyingered nem szokott ilyenkor lenni?
2021. márc. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem, a borzasztó derékfájdalmon kívül semmi. Ugye a fogamzásgátló miatt a vérzésemben sem jelentkezett változás. Néha kicsit a petefészkeimnél is érzek fájdalmat.
2021. márc. 1. 22:58
 10/11 Angel3000 ***** válasza:
Leirom az endometriòzis tûneteit; lehet enyhe, mérsékelten sùlyos vagy sùlyos, és kezelés nélkûl idôvel romolhat. Fàjdalmas menstruàciò, - kismedencei fàjdalom a menstruàciò elött néhàny nappal elkezdôdhet és a menstruàciòt követôen néhàny napig fennàllhat, alhasi fàjdalmat, illetve hàtfàjdalmat elôidézve. Kialakulhat a kismedencei fàjdalom az ovulàciò soràn is. Egy éles mély fàjdalomként jelentkezhet a kismedencében közösûlés alatt illetve székeléskor és vizeléskor. Elôfordulhat, hogy idônként a menstruàciòs vérzés mennyisége fokozòdik illetve két menstruàciò között is vérzés alakul ki.
2021. márc. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!