Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációs zavarok fogyási...

Menstruációs zavarok fogyási nehézség miért? Többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok. A problémám az, hogy IR, PCO-s gondjaim vannak. Túlsúlyos vagyok. Babát szeretnénk, nincsen peteérés. Nőgyógyászhoz es endokrinoligushoz járok természetesen. A kerdesem az lenne, hogy tényleg van összefüggés vagy csak en látom így. Fél évig szedtem fogamzásgátlót, mindenféle dieta nélkül 14 kilót fogytam. Abba hagytam a tabi szedeset, de dietazok, mozgok, cukor szénhidrát mentesen érkezem, de nincsen menzeszem normális, 3 hónapig nem volt, norculut utan jott meg, es vissza hiztam a 14 kilót, es egy dekat sem fogyok. Szerdán megyek nőgyógyászhoz mivel most pénteken kellezh volna megjonnie, de nem jött meg ismét, csak a múlt hónapban a norculut által. A baba sem jön össze. Mit tegyek még? Tapasztalatokat szívesen olvasnék... Köszönöm előre is

22/N


2021. márc. 1. 23:33
 1/4 anonim ***** válasza:
45%

Fontos, hogy most azonnal jöjjön a baba? Szerintem adj még magadnak egy kis időt, hogy természetesen visszaálljon a tested működése a megfelelő kerékvágásba és ne inzultáld hormonokkal, kivéve ha ténylegesen kimutatható szervi problémád van, aminek a hormon termelését pótolni kell, például pajzsmirigy!

Az orvosok fel fognak neked írni minden olyan dolgot, ami most azonnal megpróbálja helyretenni, de ezek csak rövid távú megoldások és nem gyógyítják a szervezeted, mint rendszert.

Táplálkozz egészségesen (ne kalória elméletek alapján, hanem egészséges ételt egyél!), mozogj rendszeresen, kerüld a stresszt, szedj valami normális dózisú vitamint és helyre fog jönni!

2021. márc. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Voltam endokrinoligus által vérvételen, azt mondta hogy a pajzsmirigyem jo a hormonok jó.. Akkor nem tudom mi bajom lehet. Nem mondta ki a pcost csak hogy gyanú.. Amikor normálisan menstrualtam, fogytam, amióta nem, vissza hiztam. De mint írtam, csak a foggatlo altal volt rendes menzesz, nem foglalkoztam mit eszek mégis fogytam. Mióta nem menstruálok normálisan, nem fogyok pedig teljes életmódot váltottam. A stressz viszont nagyon jelen van sajnos
2021. márc. 1. 23:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Tartod az IR diétát?
2021. márc. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen tartom. Azóta jöttek vissza a kilók mióta ismét nem jön meg
2021. márc. 2. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!