Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tudom kontrollálni a menstruác...

Tudom kontrollálni a menstruációmat?

Figyelt kérdés

Van egy nő (Árokszállási Edit) aki azt állítja, hogy lehet úgy menstruálni, hogy csak akkor jön ki a vér, amikor a wcn ülsz és azt akarod, hogy kijöjjön. Ezt meg lehet csinálni? És ha igen, akkor hogyan?

Illetve azt, hogy nem akarom, hogy megjöjjön, mert pl nyaralni megyünk, vagy ilyesmi, és akkor így tudatosan megpróbálom elhalasztani?



2021. márc. 4. 13:03
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

😂😂😂ilyet se hallottam még


Ha ezt akarod akkor szedj gyógyszert. Azzal tudsz annyit játszani hogy arra az évi 1 alkalomra nem hagysz szünetet. Meg a gyógyszer mellett biztosan kiszámíthatod h mely napok a pirosak.

2021. márc. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék gyógyszert szedni, de egyébként köszi a választ :)
2021. márc. 4. 13:08
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
OMG! 😂
2021. márc. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Pont itt a gyk-n olvastam tavaly ilyen okoskodókat akik elmondásuk szerint úgy menstruálnak mintha pisilnének, kizárólag akkor folyik belőlük mikor leülnek a vécére, én meg jól el lettem küldve az anyámba hogy még erre is képtelen vagyok. Én lehetetlennek tartom hogy így lehet szabályozni. Aki valaha menstruált már, az tudja hogy nem időnként csepeg, hanem folyamatosan szivárog.
2021. márc. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt tipikusan olyan férfiak találták ki, akiknek halvány gőzük sincs a ciklusról és akik ha tornatanárok lesznek, akkor nem hisznek a "de hát ma megjött váratlanul" indoknak, mert az ők füzetükben 24 nappal ezelőtt kéreztél el óráról mensi miatt és nem 28 napja - igen, megtörtént eset és voltak durvábbak is.


Tehát röviden: nem, nem tudod szabályozni a vérzésed. Az, hogy valakik "magukba" tudják tartani, nem egészséges. Azért jön ki, mert ki kell jöjjön. Lehet, hogy olyan extraszuperelképesztő hüvelyizmuk van, hogy egész nap szorítják - ami baromira nem kényelmes - de ugyanakkor nem ez a női test normális működése és nem szabad vele játszadozni.


Egyébként ez abból a szempontból is problémás, hogy ha bent tartod megalvad, és úgy nehezebben fog kijönni (több folyás kell neki, és talán még ciklusod közepén is barnázol).

2021. márc. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!