Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A vakcina kihatással lehet a...

A vakcina kihatással lehet a menstruációra még fogamzásgátló mellett is?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olvastam, hogy nagyon sok nőnek megváltozott a ciklusa miután megkapta a vakcinát.

Én úgy gondoltam, hogy ez nem lehet rám kihatással, hisz fogamzásgátlót szedek, úgyis mindig a szünet napok utolsó előtti placebo napján jön meg a művérzésem.

Illetve Ditinellt szedek, itt 4 nap a szünet és általában a 2. placebo nap este, vagy a 3. nap reggelén tutira megjön.

Az oltást (AstraZeneca) a 2. szünet napomon kaptam meg, és már a 4.-en vagyok. Még mindig nyoma sincs a vérnek. Terhességre nem gyanakszom, mivel 1 hónapja nem élek szexuális életet és az előző menstruációm minden gond nélkül megjött. Ezen túl is, nagyon figyelek, hogy felszívódási időn belül ne történjen baleset, illetve semmilyen más hatástalanító (antibiotikum, szteroid, orbáncfű) tényező ne jöjjön közbe. Sose hagytam ki szemet, és mindig ugyanabba az időbe veszem be.


Szerintetek a vakcina kihatással lehet a ciklusomra még fogamzásgátló mellett is? Vagy érdemes teszteljek? (ezzel mondjuk az a baj, hogy se drogéria, se patika nincs a falunkba, ahol most tartózkodok)



2021. márc. 5. 06:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ritkán előfordulhat bármilyen oltás nélkül is hogy kimarad egy vérzés fogamzásgátló szedése közben. Szerintem csinálj egy tesztet amint tudsz. Valószínűleg negatív lesz. A tablettát pedig szedd úgy tovább ahogy egyébként is szednéd.
2021. márc. 5. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%
Igen. Sterilizál
2021. márc. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%
Elgondolkodtató azért hogy mit csinál a szervezetben
2021. márc. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez jó kérdés, engem pont 1 hete oltottak, de ugyanúgy megjött 2 napja, 30 napra. Nem volt eltérés. Viszont volt olyan nyár, amikor meg 38 napra jött meg, pedig nem szedtem semmilyen gyógyszert. Lehetetlen kitalálni, hogy épp a gyógyszerek, a vakcina vagy egyszerűen csak az időjárás befolyásolja-e.
2021. márc. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


2-es: Csaknem Dr. Gödénynél olvastad?


4-es: ez tök jó :) Benne vagyok facebookon egy női ciklusos csoportba és ott nagyjából fele-fele arányosan nyilatkoztak arról, hogy volt akinek késett és volt akinek pontosan időben megjött.

2021. márc. 5. 08:54
 6/8 anonim válasza:
85%

Szia!

Nekem egész eddigi életem során, amióta az első menstruációm jelentkezett, minden egyes hónapban megjött, SOHA nem maradt ki egyszer sem.

Nagyjából két éve kezdtem fogamzásgátlót használni, ami mellett szintén minden szünetben jelentkezett - ha csak kis mennyiségben is. Jelenleg én is Ditinellt szedek, 4. hónapja, eddig nem is volt vele gond. Viszont múlt hónapban én is megkaptam az oltásomat (Pfizer), és a következő esedékes vérzésem nekem is kimaradt...1-2 órán át tartó enyhe alhasi görcsöm volt, ami egyszercsak megszűnt, és nem követte vérzés. Teszteltem egyet, ami negatív lett. Most újra a négy napos szünetben tartok, és nem érzem jelét annak, hogy "készülődne"... Kezdek aggódni. Nem tudom, mi okozhatta, de remélem helyreáll a rend.

2021. márc. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
62%
Ez attól függ hogy éppen melyik vakcinát adjuk a pacienseknek. Vannak róla dokumentációk, viszont egyenlőre kevés a tapasztalatunk ezzel kapcsolatban. Vannak nők akiknél kimarad a havi ciklus de férfiak is bezsámoltak például alacsony spermaszámlálási labor eredményről aminek pszichés oka is lehet. Nem tudjuk. Sajnos maga a vírus is rejtély, folyton változik, még nem tudunk róla semmit.
2021. márc. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Utolsó előtti vagyok (6.),végül a soron következő második vérzésem jelentkezett, rendben lezajlott, úgyhogy úgy tűnik rendeződött a dolog.

Nem tudom, mi okozta, mivel állt összefüggésben és milyen mechanizmussal, nem akarom/tudom ráfogni semmire sem, csak gondoltan jelzem, hogy nálam pl. így zajlott, hátha valakit érdekel, vagy szintén aggódik ezen összefüggés / véletlen egybeesés miatt.

2021. márc. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!