Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért kell elmenni mammográfiá...

Miért kell elmenni mammográfiára UH előtt?

Figyelt kérdés
A nőgyógyászom azt javasolta, hogy menjek el emlő UH-ra egy elszíneződés miatt a jobb mellemen. Kértem is volna időpontot magán UH-ra, de ott azt mondták, hogy csak akkor mehetek oda, ha előtte elmegyek mammográfiára. De miért? Mit mutat az ki, amit az UH nem? Amúgy meg úgy tudom, beutaló kell oda, azt meg max a háziorvos adhat, ha jól tudom.

2021. márc. 8. 12:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan daganat, amit csak mammo mutat ki, van olyan, amit csak UH, van amit mindkettő, meg ritkábban olyan, amit egyik sem, vagy semmilyen képalkotó módszer. Minél többféle vizsgálat készül, annál valószínűbb, hogy észreveszik a bajt. Emlődaganat gyakran jár meszesedéssel, a mammográfián a meszesedés kinézete alapján már sok eserben lehet következtetni arra, hogy jó- v rosszindulatú. Az UH nem lát a meszesedés mögé. Stbstbstb
2021. márc. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A két vizsgálat együtt értékelhető. Nálunk TB alapon Bp-Szent János KH eleve egyszerre végzik, és igen háziorvosi beutaló szükséges.
2021. márc. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem évekkel ezelőtt volt egy kis mozdítható gumó a bal mellemben, amit úgy vettem észre, hogy szúrt egy pontba. Akkor ki tudtam tapogatni. Hollandiában éltunk akkor, szintén először mammográfia volt, utána a közvetlen mellette lévő helységben az UH. A kettő egyutt adta meg biztosra az eredményt.

Egyből látható volt, hogy egy folyadékal telt ciszta volt a mellemben, nagy szerencsémre. Még ott helyben, vékony tű segítségével, a monitoron végigkövetve szívták le a folyadékot. Még egyszer vissza kellett mennem, de aztán szerencsére teljesen felszívódott.

Kívánom ne találjanak nálad semmit!

2021. márc. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nekem nem fáj, remélem én is, hogy semmi komoly.
2021. márc. 8. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!