Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mikortól hat a fogamzásgátló?...

Mikortól hat a fogamzásgátló? Ti hogy csináltátok?

Figyelt kérdés
Röviden a történetem. Szedtem már több mint 5 évig fogamzásgátlót, most kezdtem újra. Megkérdeztem a nőgyógyászomat, hogy akkor mikor és hogyan kezdjem el újra, mondta, hogy következő ciklus, vérzés, szedhetem is. Rendben így is tettem, a betegtájékoztató szerint (Mirabella) ha nem a vérzésem első napján kezdem el szedni a tablettát, akkor 7 napig kiegészítő védekezés is ajánlott. Mivel én a 2. napon kezdtem el szedni, így az első 12 napban használtunk óvszert is, aztán elhagytuk. A szedéstől számítva kb. két hét múlva mentem vissza a szokásos rákszűrés eredményekért, akkor rákérdezett a nőgyógyászom, hogy minden rendben van-e, hogy szedem a fogamzáságtlót, védekezünk-e mellette? Mondtam neki, hogy már nem, úgy jártam el mint a betegtájékoztatóban. Erre, számomra érthetetlen okból, teljesen kiakadt, hogy ők azt szokták ajánlani, hogy az első hónapban mindenféleképpen kell kiegészítő védekezés. Teljesen összezavart, bár nem is értettem, hogy ezt miért nem tudta közölni akkor, amikor rákérdeztem tőle a tennivalókra...most nagyon megijedtem, azt mondta ha szerencsém van nincs baj, nem is értem ilyet is, hogy lehet mondani... Járt már valaki így? Ti védekeztetek az első hónapban óvszerrel is? Volt itt más is aki nem a menzesze első napján kezdte el szedni? Teljesen rámhozta az ideget, hogy lehet terhes vagyok. Válaszokat előre is köszönöm.

2021. márc. 10. 09:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, az első hónap után szexeltünk csak gumi nélkül. Mondjuk én tájékozódtam az internetről is, de nekem is minden orvos azt mondta eddig, egy hónapig kiegészítő védekezés.

Egyébként nincs nagy esélye, hogy teherbe ess, az egy hónap egy biztonsági intézkedés, mert ugye bármikor bármi előfordulhat. Tehát nyugi, nem 50% az esélye hogy terhes vagy.

2021. márc. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan lehet 1 hónap eltelte előtt is szexelni egyéb védekezés nélkül, ha betartjátok a betegtájékoztatót (tehát ha ciklus első napján szeded, akkor véd, ha 2-5. nap között, akkor egy hétig kiegészítés). Ez jól leírt betegtájékoztató, ezer és ezer teszten ment át, kutatások támasztják alá.


Szerintem az egy hónapos ajánlás inkább azért van, hogy a szervezeted tudjon alkalmazkodni, ha mellékhatásod van, tudd, hogy a gyógyszer miatt, nem pedig terhesség okán. Nem is beszélve arról, hogy sokaknak nagyon kiszámíthatlan a ciklusa. Elméletileg (több nőgyógyász szerint) akkortól számolunk ciklust, amikor már jelentkezik pecsétlő vérzés. Ettől függetlenül sok nő nem tudja ezt, és várja a rendes vért. Ha így járnak el, és csak a 4.-5. pecsétlő napon gondolják, hogy najómárelkezdemagyógyszert akkor érdemes más módszerrel védekezniük, de könnyebb mondani, hogy 1 hónapot szedjen be, minthogy részletezni, hogy "Ha 3. nap vette be, akkor 10. napon hagyhatja el a gumit, ha 4.-en akkor 11. nap, ha 2. nap, akkor 9. nap, ha 5. nap, akkor 12. nap" - mert nem lesz olyan péciens aki ezt megjegyzi.

2021. márc. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából már így utólag nincs mit tenni, kicsit megnyugodtam, de biztos ami biztos, tesztelek majd a jövőhéten. :) Igazából csak az a sajnálatos ebben az egészben, hogy mást mond az orvos, mást mond a betegtájékoztató, mást mond az xy, és bevallom, nem is szeretek az interneten utánanézni a dolgoknak, mert ott is bárki bármit mondhat, jobban bízok egy "valódi" orvosban. Persze most végül csak itt kerestem választ a gondomra, ami kicsit paradoxon, de első és második körben az orvostól kértem "tanácsot", kár, hogy nem kaptam. Az ember azt gondolná, hogy x összeget ott hagy a magánrendelésen, kap megfelelő tájékoztatást, de úgy tűnik, ez továbbra is hiú ábránd marad. :)
2021. márc. 12. 10:29
 4/4 anonim ***** válasza:

Sajnos magánrendelőkből is van jó és rossz. De ugyanez igaz sima kórházakra is.

Én szerencsésnek mondhatom magam, mivel nem engedhetem meg a magánt mégis megfelelő tájékoztatást kaptam 2 nőgyógyásztól is. Persze, rossz tapasztalataim is voltak.

2021. márc. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!