Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elhúzódó vérzésre mi lehet a...

Elhúzódó vérzésre mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

Jövőhétre kaptam időpontot az orvoshoz csak kíváncsi vagyok, hogy valaki volt-e így illetve mi lett a vége. Már 2 hete vérzek, rendesen mint menstruáció alatt. Talán kevesebb a mennyiség, de ugyanúgy alvadt darabkák is jönnek, néha elég nagyok. Vannak hormongondjaim, valószínű, hogy az okozza.


Arra lennék kíváncsi, hogy aki volt hasonló helyzetben, mi volt a megoldás? Valamilyen gyógyszert írtak fel?



2021. márc. 14. 12:43
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Norcolut-ot szoktak felírni
2021. márc. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Szedsz fogamzásgátlót, vagy vérhígító gyógyszert? Vannak fájdalmaid?
2021. márc. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
24 éves vagyok, nem szedek és nem is szedtem semmit. Fájdalmaim sincsenek és semmi más panasz, csak a vérzés.
2021. márc. 14. 13:16
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

Ha ugyanolyan erős, mint a menstruáció alatt, akkor esélyes, hogy az általad említett hormonális problémák lesznek, esetleg valami méhen belüli dolog.

Ha enyhébb, ilyen rajzolós friss vér, akkor pedig méhszáj nyálkahártya probléma lehet.

24 évesen szerintem még kis esély van rossz indulatra, de ki kell vizsgálni mielőbb.


Ha kiderül, hogy esetleg hormonális probléma, én egészséges táplálkozást javaslok megoldásként.

2021. márc. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az előzőhöz: nyilván a vérzés elállítása is szükséges lesz. Azt majd az orvos megmondja, hogy mivel kell, mert nem vérezgethetsz hosszútávon.

Hormonális probléma esetén valami hormont fognak adni valószínűleg, ami hosszútávon szerintem rossz megoldás, de tartós vérvesztés ellen ideiglenesen rendben van.

Méhszáj probléma esetén a citológia megmondja, hogy mennyire rosszindulatú. Ha jóindulatú akkor fagyasztják, vagy lézerezik, vagy valami ilyen egyszerű megoldás. Rossz indulat esetén konizálják és szövettanra küldik.

A méhen belüli elváltozásokról nem tudok nyilatkozni, valószínűleg azt is műtik valamilyen módon.


Ha nagyon vérzel, nem kell kivárnod a két hetet, hanem ezzel a nőgyógyászati ügyeleten fogadnak. Sürgősségire én nem mennék a COVID miatt.


Remélem ez már elég kimerítő volt ahhoz, hogy ne lehessen leszavazni indoklás nélkül.

2021. márc. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem volt ilyen 2x...😅

Először: 2 hónapon keresztül vereztem. (miután abbahagytam a fogamzásgátlót, nem volt peteérésem, nagyon jó volt...)

Vegul csak a duphaston mulasztotta el.

Következő ciklusban 20 napon keresztül vereztem. Az akkor úgy múlt el, hogy kiderült, hogy valószínű inzulinrezisztens vagyok. Akkor nagyon beparaztam így lealltam a cukros lottyokkel, fehérlisztes kajakkal és huson és zöldségen éltem. Na akkor elmúlt és azóta sem jött elő és jobbak lettek az eredményeim. De most már nem tartom annyira a diétát. Amit teljesen kiiktattam az a cukros üdítő és a cukros csoki. Helyette rengeteg vizet iszok, nagyon ritkán zero üdítőket, cukormentes csokit. Ezenkívül mindent eszek ugyanugy csak a cukrot helyettesítem édesítővel, a tésztából durumot szoktam. Illetve kerülöm a fehérlisztes dolgokat. Néha eszem azt is de pl fel éve nem ettem rendes fehérkenyeret. Barna kenyeret eszek, tk és szénhidrát csökkentett cuccokat. A menstruációmmal azóta nincs probléma.

2021. márc. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: adom, amit írtál.
2021. márc. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nekem először elmaradt a menstruációm, ezért nőgyógyászhoz mentem. Gyógyszert kaptam rá, ideiglenesen el is múlt hónapokra a problémám.


Később pedig pont az ellenkezője volt, nem állt el a vérzés, és hatalmas darabok távoztak belőlem, amikor azonnal ki kellett mennem mosdóba a tampon és betét együttes használata ellenére is. De már az is előfordult, hogy szédültem kicsit.

Tudtam, hogy az egyetem alatt jó pár kilót felszedtem a sok ülés miatt, és egy kis utána olvasgatás után azt sejtettem, hogy ösztrogén dominanciám van a súlytöbblet miatt. A darabokat a vérzésben pedig a megvastagodott méhnyálkahártyának tulajdonítottam.

Azt gondoltam, hogy biztos megint kapnék gyógyszert, ami csak rövidtávú megoldást jelent. Abban biztos voltam, hogy a súlyvesztés viszont a probléma forrását szüntetné meg. Már 4kg fogyás után teljesen normális lett a menstruációm. Előtte kb. 2 évig volt rendszertelen.


Ha te is híztál és utána merült fel ez a probléma, akkor javaslom neked a fogyást. Ha nem tudod mi lehet az oka, akkor mindenképp fordulj orvoshoz.

2021. márc. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!