Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mik az endometriózisos csomók,...

Mik az endometriózisos csomók, miben kulonboznek a miomaktol es a cisztaktol ?

Figyelt kérdés
A csomók az uterus-on rakra utalhatnak, ezek valami olyanok lehetnek mint a csomo a mellben, vagyis mennyire veszelyesek, konnyebben elfajulhatnak, elrakosodhatnak mint a cisztak, miomak? Ha a gynekologus csomot mond daganat helyett, az ugyanazt jelenti ?

#ciszta #daganat #csomó #méhrák #endometriózisos csomók
2021. márc. 14. 18:52
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Az én ismereteim szerint (bár nem vagyok orvos) az endometriózis olyan nyálkahártya problémát jelent, amikor a méh nyálkahártyája a méhen kívül is megtalálható. Ez alapvetően nem rosszindulatú, de azt jelzi, hogy a szervezeted nem működik tökéletesen. Általában hormonális, életmódbeli, táplálkozásbeli, stb. rendszer szintű problémák állnak a háttérben.


A veszélyességük egyénfüggő, de egy ilyen nyálkahártya "hibánál" mindig nagyobb esély van rosszindulatú, vagy kellemetlen jóindulatú "növekmények" megjelenésére.


Mindezeket amúgy egy jó orvos el kell hogy magyarázza, ha megvizsgál.

2021. márc. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A ciszta az valamilyen folyadekkal telt, altalaban szabalyos alaku, korulhatarolt dolog.

Tapintva a cisztat is lehet csomonak erezni, hogy ez ultrahangon hogy mukodik azt nem tudom.

Szerintem itt a legmegnyugtatobb csak az orvossal valo konzultacio lehet, mi laikuskent nem ismerjuk olyan atfogoan ezeket.

Ha valami tovabbi teendo van,azt a javaslathoz oda szoktak irni a papirra.

Szerintem ird ossze minden kerdesed es telefonalj be es jegyzeteld le a valaszt, hogy ne felejtsd el az izgalomtol.

2021. márc. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Endometriózis: az endometrium elhelyezkedése a méh külsején, petefészkeken és hasi szerveken


Mióma: a méh simaizomszövetén keletkező jóindulatú sejtburjánzás


Ciszta: folyadékot tartalmazó (általában vér és genny) hártyával vagy vaskos dallal körülvett hólyag

2021. márc. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Fallal*
2021. márc. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Gyere lépj be a Facebookos endometriózis csoportba, ott mindenre választ fogsz kapni.
2021. márc. 15. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!