Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Félnem kéne emiatt?

Félnem kéne emiatt?

Figyelt kérdés
15 éves koromtól szedtem fogamzásgátlót 20 éves koromig. Abbahagytam, ciklusom rendszertelen lett, nem volt peteérésem. A hormonpanelem sem lett olyan fényes. Fsh 8.11 volt... Végül félév után teletömtek gyógyszerekkel. Napi 4 Utrogestant szedtem 10 napig. Megjött, majd napi 2 db closty, ciklus második felében szintén napi 4 db utrogestan 10 napig. Osszeszamoltam 3 hónap alatt 90 db hormongyogyszert szedtem be. Aztán rosszullettem, elkezdett égni a mellem, illetve nyomasra jött belőle tej. Elmentem egy másik orvoshoz. Kaptam beutalot vérvételre. Érdekes mód nyomasra jön a mellemből tej, viszont most már gyógyszerek nélkül van peteérésem, rendes menstruációm. Illetve a hormonpanelem tökéletes lett, rengeteget javultak az eredményeim. Prolaktin is jó...
2021. márc. 14. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem volt jó ötlet ilyen fiatalon fogamzásgátlót szedni. Reméljük, hogy csak a szervezeted nem tanulta még meg úgymond a funkcióját és mivel eddig mesterségesen beállították a gyógyszerek neki a dolgokat, ezért csinálta ezeket. Ha most jók a hormonszintek és elmúltak a tünetek, akkor valószínűleg semmi komoly.

Jó dolog ez a tabletta amúgy, nem vagyok ellene, de csak olyan nőknek, akiknek évek óta rendszeres a menstruációja, nem kislányoknak

2021. márc. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nyomasra meg mindig jön de inkább nem nyomkodom...
2021. márc. 14. 20:01
 3/6 A kérdező kommentje:
Rengeteget nyomkodtam és félek hogy már emiatt nem fog abbamarad i..
2021. márc. 14. 20:02
 4/6 anonim ***** válasza:

Megemelkedett hormonszintek miatt jöhet belőle tej. Gyerekvállaláskor is azért jön, mert a hormonok az egekbe vannak.

Viszont ne nyomkodd! Mert ezzel beindítasz egy egyébként természetes öngerjesztő folyamatot (amit a baba is csinál, amikor szopizik) és csak még több fog jönni.

Gondolom mondtad a dokidnak, hogy van ilyen tüneted, szóval biztos kért erre vonatkozó hormonokat is (prolaktin pl.)...

2021. márc. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen! Annyira megijedtem hogy elmentem dokihoz. Megjöttek az eredményeim minden jó... Csak éppen napi 20x nyomkodtam így egyre több tejem van.... 😱🤷‍♀️☹️
2021. márc. 14. 20:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Vizes ruhat tegyel ra. A langyos meg a hideh kozott homersekletre. Nekem elapasztotta a tejem, amikor a fiam mar fogazott.
2021. márc. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!