Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy kell megfelelően vigyázni...

Hogy kell megfelelően vigyázni a hüvely egészségére?

Figyelt kérdés

Kicsit szenvedek ezzel a gombás fertőzéssel és kellemetlen nekem, hogy érzem ahogy mindig folyik ott lent valami főleg kicsit büdös és viszket is meg sárgás foltot hagy utána és hámlik is kicsit.

Eddig 1x voltam nőgyógyásznál, de jövőhéten újra megyek másik orvoshoz, hátha végére járok ennek a szörnyű és kellemetlen betegségnek.

De addig is meg utána ha elmúlik, hogy tartsam mindig tisztán és ápoltnak ott lent?

Sajnos betétet kell hordjak mást különben átázok de néha a betéttől is viszketek ez fajtától függ.

Szeretném ha teljesen elmúlna ez a folyás, mert korábban nem volt nekem ennyi és tiszta maradt mindig a bugyim nap végére.

Mit csináljak, hogy ápoljam rendesen minden nap?

Étrendet is szeretnék változtatni mert ez is gondolom meghatározza, mert sok olajos cuccot eszek, pörkölt meg pizza ilyesmiket.

Hogyan kell rendesen mosni a hüvelyt? Hallottam sokan javasolják hogy ne mossam semmivel csak sima vízzel, viszont mások meg természetes szappanra esküsznek, meg az intim tusfürdőkre.

Nos intim tusfürdőket kilőttem, mert folyton erősebb lett tőlük a folyásom és mióta nem használok nem vészes mint akkor.

Nem a belső részére gondoltam hanem külsőleg, ott elég lenne a sima szappan? Vagy tényleg csak sima vízzel kell és hogyan kell hogy ne ártsak neki? Mert eddig zuhannyal locsoltam kicsit majd kezembe kis víz megmos.

Meg sokszor fázok fel, olyannyira hogy megtörölni nehezen tudom wézécés után, mert annyira fáj néha ott és ilyenkor tiszta piros.

Nem élek szexuális életet, ez hiányozna most a legkevésbé mikor próbálom rendbe szedni magam testileg és lelkileg, mert sok mentális gondom van amiket mostanában kezdek orvosolni mint fura rituálék, szorongás, büdösség és ezek.

Ez is lehet hatással van erre a folyásra, hogy ennyire zavarodott vagyok és jobban elkapok ott valamit?

Szeretnék tippeket és ötleteket kérni az egészséges hüvely fenntartására, ami nektek is bevált.:)

Köszi előre is!

22 vagyok.



2021. márc. 19. 06:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Candida gomba elszaporodása ellen védekezhetsz egészséges életmóddal, kerülni kell a lisztes, cukros dolgokat. Szex csak gumival. Lelki egyensúly fontos. Hüvelyt tilos belül mosogatni valóban. Napi tisztaság,pamut alsónemű fontos és inkább tusolj, ne áztasd a nunid vegyszeres vízben. Kb ennyi!
2021. márc. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Egyetértek az 1essel, még annyit tennék hozzá, hogy lehet venni textil betéteket, ezek moshatók, tehát nem kell sok, és ezektől nem fogsz viszketni mint a műanyagtól.
2021. márc. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!:)

Mondanátok esetleg liszt és cukor mentes ételeket?

2021. márc. 19. 08:11
 4/6 anonim ***** válasza:
60%
Zöldségek, olajos magvak, savanyú gyümölcsök, + keresgess a guglin recepteket.
2021. márc. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Intim mosakodashoz sima vizet hasznalj. Szappan, intimosakodo irritalhat es felborithatja a huvelyflorat.

Erdemes lenne a kezeles utan huvelyhelyreallito tejsavas kupot hasznalni. Kezeles utan egy intenziv kura, majd heti 1x megelozeskepp. De biztos elmondja a nogyogyasz :)

Betetet meg csak akkor hasznalj ha muszaj. Abbol is 100% pamutot tartalmazot pl: Organyc a rossmanbol.

2021. márc. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az intim mosakodó egészséges nuninál sem ajánlott kettő elég elismert nőgyógyász beszélt erről hogy "túl tisztára" mosod vele a hüvelyt. Mintha sokszor mosnál kezet és egy idő után kiszáradna az egészséges ph-t mosnád csak ki ezért lett rosszabb. Vannak szupi mosható betétek asszem baba mama boltokban lehet kapni. Simma vizzel most kivulrol ne horgy szoros bugyit se szoros farmert.

Ha cukor es liszt mentes kajákat szeretnél IR-esként húst ehetek pl tojást tejet nem szabad , zöldséget, joghurtok jót tehetnek meg teljes kiőrlésűeket szoktam enni. Zabot magvakat, gyümiből pedig kiwit almát narancsot ilyenek.

2021. márc. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!