Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Leiden-mutációm van, szedhetek...

Leiden-mutációm van, szedhetek fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
Endometriózis gyanú es fajdalmas menstruacio miatt kezdtem el fogamzasgatlot szedni,viszont kiderult ,hogy trombozishajlamom van. Elegge felek ,hogy trombozisom,esetleg tudoemboliam lesz,ezert probalok minden nap legalabb fel orat mozogni es 2-3l vizet inni. Volt mar valaki hasonlo helyzetben? Erdemes lenne inkabb abbahagynom a szedeset?
2021. márc. 23. 11:25
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Nőgyógyász mit mond?


Ha trombózis hajlamod van, akkor nem kellene szedned. Én nem szedném. Amúgy is, a fogamzásgátló tabletta a hormonális problémákat csak eltakarja és nem megoldja.

2021. márc. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:

Ezt orvossal kéne megbeszélni.

Én pl nem kombinált gyógyszert szedek, csak progeszteron tartalmú gyógyszert.

2021. márc. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem konzultálsz egy orvossal? Vagy ha nem hiszel neki akkor többel?

Most majd leírja egy csomó ember, hogy egészségesen sem szedné, míg egy csomóan azt mondjak nekik így sem lett semmi bajuk.

2021. márc. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Az orvosom eloszor nem tudta,hogy felirja e ,aztan atgondolta es ugy dontott ez igy mehet. Egy kombinalt tablettat irt fel, hamarosan a 2."level" :vegere erek es kezdhetem a 3. Honapot. Kicsit bizonytalan vagyok, hogy jo otlet e szedni,ezert lenek kivancsi nehany tapasztalatra.
2021. márc. 23. 11:38
 5/31 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, mondhatunk mi bármit. Ezt orvossal kell egyeztetni.


Én láttam fiatal lányokat, nőket, amikor édesapám volt agyvérzes miatt rehabilitáción. Trombózis miatt voltak ott.

2021. márc. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Hat igen, tudom ,hogy sajnos veszelyes, bar sok esetben a dohanyzas is megnoveli a kockazatot. Mivel az orvosom irta fel, igy ugymond mar "egyeztettem" vele ,de azert gondoltam hatha kapok par hasznos tanacsot.
2021. márc. 23. 12:03
 7/31 anonim ***** válasza:

KB. 5x-ös a kockázatod, ahhoz képest, mint ha nem lenne mutációd.


Ha tök egészséges lennél, és nem szednél tabit, akkor kB. 2:10 ezerhez az esélyed.

Ha egészséges vagy, de tabit szedsz, akkor 5-12:10 ezerhez attól függőben, milyen tablettát írtak fel.


Ha Leidened van, ez szorzódik meg 5-tel, azaz kB. 25-60:10 ezerhez.


Neked kell eldönteni, hogy ez elfogadható kockázat-e vagy sem.

Az orvost viszont nem értem :D ha nem érdekli, hogy van-e mutációd, mert így is felírja, akkor minek nézett meg egyáltalán? Ugyanis nem kötelező vizsgálat, sőt, rutinszerű nem javasolják tablettaszedés előtt.

Mivel fiatalon alacsony a kockázat, ha nincs más rizikófaktorod, simán fel lehetne írni vizsgálat nélkül. És ha mégis trombózist kapnál, akkor a doki sem szívja meg, mivel nem követett el hibát azzal, hogy nem nézette meg.

De így, hogy megnézette, így már nagyon szarul fog kinézni, ha valóban trombózist kapsz.

Ezt csak úgy szabadna, ha konkrétan elmondaná a kockázatot számszerűen, ahogy én leírtam, és aláíratná a veled, hogy vállalod a kockázatot. Ez úgy azért elég necces.


Én egyébként nem szedném így. Vagy csak gesztagén tartalmú minipillt szednék, ami egyrészt nem okoz trombózist, vagy ha bizonyított az endometriosis, akkor kifejezetten arra való gyógyszert szednék (Tubanis, Zafrilla, visanne), ami egyébként fogamzásgátlásra is alkalmas.

2021. márc. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Erdekelte az orvost,de ugy dontott felirja igy is. Az igaz,hogy nem figyelmeztetett igazan a kockazatra, talan azert is,hogy ne feljek tole annyira. Nem tudom mi lenne a jo dontes, hagyjam inkabb abba?
2021. márc. 23. 12:52
 9/31 anonim ***** válasza:
Akik itt válaszolnak nem értenek hozzá, jobb esetben van saját tapasztalatuk, de általában meg az sem, csak hallottam, olvastam, az unokatesómmal történt. Azt is megértem, hogy nem hiszel vakon egy orvosnak, ilyenkor kell meg eggyel vagy kettővel konzultálni, a 7-és elég jól leírta szamszerusitve a kockázatokat amivel sokat segített, megspórolt neked együtt utána olvasást, de azért azt be várd el, hogy el is döntse helyetted, hogy neked mi a jó vagy, hogy itt bárki orvosi diploma hiányában hozzon döntést.
2021. márc. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Nem varom el,hogy dontse el helyettem, csak tanacsot kerek.
2021. márc. 23. 13:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!