Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hány mg ibuprofen mennyiségtől...

Hány mg ibuprofen mennyiségtől all meg a menstruacio rövid időre?

Figyelt kérdés

Sose csináltam meg, nem is fogom!

De egyszer nagyon fajt a fogam és ra egy hétre mentem fogorvoshoz és napi 3x400mg ibuprofent vettem de és eltolta egy héttel a menstruaciom.. akkor nagyon nem örültem neki.. meg borzasztóan fajt a fogam azért vettem be ennyit..

Most megjött lassan és bevettem

Tegnap 4 et és először kevés jött és kb halvány de reggel akkora mennyiség jött ki... olvastam hogy a max napi mennyiség állítólag 3600mg (ennyit sose vennék be!! Ezt csak olvastam angolul több oldalon)

Mennyi lenne az a mennyiség adagonkent rendes étkezésel párosítva hogy kevesebb mint 24 órára eltunjon vagy nagyon halvány legyen? Csak ma este és reggel szempontjából..


2021. márc. 25. 11:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze hozzá
2021. márc. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%

Ha már megjött a menstruáció, a jóisten se állítja meg. A sok ibuprofentől viszont a gyomrod meg a nyombeled is vérezni fog. Régebben, amikor borzalmas erős görcseim voltak minden menstruáció alatt + fejfájás, akkor napi 3-4 algoflexet (400 mg-osból) bevettem, egyáltalán nem múlt el tőle.

A fogorvos után legfeljebb a stresszhatás miatt késhetett.

Ha olyan szitu adódik, hogy mindenképp el akarod tolni pár nappal a vérzés kezdetét, akkor sol C-vitamint vegyél be, és használj progeszteron hatású gyógynövényes krémet (pl. WTN Ciklusbarát krém). De arra számíts, hogy ugyan a vérzés később indul meg, simán lehetsz előtte napokig olyan rosszul, mintha már megjött volna. Tapasztalatból mondom.

2021. márc. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha már megjött, azt semmi nem fogja megállítani. Szedj fogamzásgátlót, azzal lehet eltolni/előbbre hozni a vérzést. A többi módszer lutri.
2021. márc. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Fogamzásgátlót soha! Méreg.. meg ezeket a gyógyszereket se szeretem, csak étrend-kiegészítő.. néha néha fájdalomcsillapító vagy antibiotikum ha nagyon beteg vagyok..

Próbáltam a sok c vitamint de tőle meg erősebb lett!! Első nap valami borzaszto mennyiséget vettem be és pár órával ra kb 5x erősebb lett!xddd

2021. márc. 25. 13:26
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Te bolond vagy. A c vitamintol nem lesz erősebb

Mindegy mennyit veszel be mert kipisiled és kész

A fogamzásgátló nem méreg.

Ja és xddd...🙄

2021. márc. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ibuprofen is méreg. Olvasd csak el a betegtájékoztatóban a mellékhatásait. A gyomorfekély szinte garantált hosszútávon. De krónikus veseelégtelenséget is szokott okozni, ha sokáig szedik. Ja és huzamosabb ideig szedve hozzászokást, állandó fejfájást is gyakran okoz.
2021. márc. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmifele osszefugges nincsen. Az Ibuprofen nem tologat el menstruaciot. A tied kesett.
2021. márc. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!