Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gyakran kiújuló nemi herpesz...

Gyakran kiújuló nemi herpesz ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Akinek van ezzel tapasztalata lenne olyan kedves megosztani velem, hogy a nemi herpesz újbóli kialakulását mivel lehet megakadályozni?


Nagyjából egy hónapja jött ki először, másfél hétbe telt mire teljesen elmúlt, de ez után is kenegettem két-három naponta Telviran vagy Viracik krémmel mert féltem hogy előjön. Úgy 5 napja, egy hete nem kenem és megint előjöttek hólyagok. :( Nem olyan durva (még) mint első alkalommal és kenem folyamatosan hogy ne terjedjen tovább. Nagyon megviselt elsőre is a diagnózis még nem is sikerült feldolgoznom hogy elkaptam. De most méginkább el vagyok keseredve hogyha havonta ki fog újulni. Lányok kérlek adjatok valami tanácsot hogy lehetne megelőzni ezt?


Tudom, hogy ha már bekerült a szervezetbe nincs visszaút de amennyire lehet szeretném visszaszorítani. Szedek Lizint napi 2-5 darabot, most elkezdtem multivitamint is. Az is hozzájárul talán, hogy elég stresszes vagyok mostanában - közeleg a szakdolgozat leadási határideje és majd az államvizsga - na meg a vírushelyzet sem segít a szorongások csökkentésében. De ha van valami tanácsotok kérlek osszátok meg velem! Előre is köszönöm!



2021. márc. 26. 11:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Háziorvosoddal, vagy nőgyógyásszal beszélj, hogy mit javasolnak.

Gyakori kijövetel esetén szoktak szájon át szedhető antivirális készítményeket is felírni.


Hát igen, a stressz az nagymértékben elősegíti sajnos... :(((

2021. márc. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Megelőzésre nekem leginkább a szupresszív terápia vált be: én naponta 1x200 mg aciklovirt szedtem gyógyszer formájában kb. hat hónapig. Előtte nekem is nagyon sokszor jött ki a herpeszem, havonta több alkalommal is. A terápia alatt már egyáltalán nem jött ki.


Most pedig azt a módszert alkalmazom, hogy mindig tartok otthon aciklovir tablettát, nem szedem minden nap, de amikor elkezdem érezni, hogy ki akart jönni, már veszem is be a tablettát azonnal + 4 óránként újabb tablettát. Ezen kívül igyekszem elkerülni azokat a dolgokat, amik aktiválhatják a herpeszt (pl. stressz, kevés alvás). Ezzel az utóbbi módszerrel is viszonylag jól kordában tudom tartani. Ez a módszer kevesebb gyógyszerszedést, de nagyobb odafigyelést igényel.


Ha már kijött, akkor kezelésre én elsősorban aciklovir tablettát (vényköteles) szoktam használni napi 5x, de ezt kiegészítve napi 5x bekenem Betadine-nal is, ami fertőtlenít.


Azt hozzáteszem, hogy én nem vagyok orvos, csak egy (sajnos) sokat tapasztalt páciens. Mindenképpen egyeztess orvossal.

2021. márc. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeteket! Ma váltottam ki aciclovir tablettát, szerintem jó pár hónapig szedni fogom a tanácsodra megelőzésképpen. Úgy látszik a kenőcs egymagában nem elég a, de így talán költséghatékonyabb is.. durva ára van ezeknek a készítményeknek:(
2021. márc. 29. 18:20
 4/5 anonim ***** válasza:
Van rá egy aminosav, megelőzésre is jó.
2021. ápr. 8. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Március 29 óta szedek 400 mg-os aciclovir tablettát, napi 1x vagy 2x és azóta kijött áprilisban és most május elején is megint. Hogy május elején is kijött átálltam a napi 3 aciclovirre, szedek Lysine kapszulát is és multivitamint, béres cseppet hogy az immunrendszerem is megerősödjön de egyszerűen nem tudok szabadulni ettől. Nagyon kétségbe vagyok esve, nem tudom mit tehetnék még hogy ne jöjjenek ki a tünetek :( A tünetek enyhébbek, de senkit se szeretnék megfertőzni, egész nap csak ekörül forognak a gondolataim, megkeseríti az életem.
2021. máj. 4. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!